Český jazykový atlas 6

Peticenemocnicesusice.cz Český jazykový atlas 6 Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

AUTOR: Jan Balhar

NÁZEV SOUBORU: Český jazykový atlas 6.pdf

POPIS

Český jazykový atlas je jedním z dlouhodobých úkolů Ústavu pro jazyk český AV ČR. Připravovali jej pracovníci dialektologických oddělení v Brně. Atlas podává všestranný a prohloubený pohled na územní rozrůznění českých nářečí a běžné mluvy, postihuje hlavní tendence jejich vývoje a představuje tak významný soubor údajů ke studiu českého národního jazyka. Dosah atlasu je však mnohem širší. Bude mít význam i pro další oblasti společenských věd a zároveň bude moci sloužit široké kulturní veřejnosti. Dílo je založeno na výsledcích rozsáhlého výzkumu konaného na území českého národního jazyka podle jednotného výzkumného programu, který zahrnoval všechny jazykové roviny. Vlastní terénní výzkum prováděli ve vybraných obcích zvlášť vyškolení specialisté. Touto akcí se podařilo zachytit stav našich nářečí v jejich poslední vývojové fázi. Materiál. který atlas přináší, má tedy už i historickou hodnotu.

Trávit čas knihou Český jazykový atlas 6! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Český jazykový atlas 6 a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Český jazykový atlas 6 dodatky | Odborná literatúra a ...

Český jazykový atlas v šesti svazcích zpřístupňuje výsledky rozsáhlého přímého výzkumu českých nářečí a běžné mluvy, provedeného pracovníky dialektologického oddělení Ústavu pro jazyk český AV ČR v Praze a v Brně. Tímto dílem se završuje badatelské úsilí české dialektologie, jež se jako vědní obor ...
Český jazykový atlas 5 Autor: Balhar, Jan Nakladatel: Academia EAN: 9788020013392 ISBN: 80-200-1339-3 Popis: 1× kniha, vázaná, 680 stran, česky Rozměry: 30 × 21 cm Rok vydání: 2006 (1. vydání)