Život Marpy Překladatele

Peticenemocnicesusice.cz Život Marpy Překladatele Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

AUTOR: Cang Ňön Héruka

NÁZEV SOUBORU: Život Marpy Překladatele.pdf

POPIS

Marpa Překladatel, farmář, učenec a učitel z jedenáctého století, je jedním z nejznámějších meditačních mistrů v historii tibetského buddhismu. Na Západě je Marpa nejlépe znám díky svému učiteli, indickému jogínovi Náropovi, a díky svému nejbližšímu žáku Milarepovi.Tento jasný a dojemný překlad textu, který provedl autor děl Život Milarepy a Sto tisíc písní Milarepy, dokumentuje fascinující život Marpy, jenž byl narozdíl od jiných tibetských mistrů laikem, obratným obchodníkem, který vedl své žáky v dharmě a přitom se staral o rodinu.V mládí byl Marpa inspirován, aby se vydal do Indie studovat buddhistická učení, neboť v Tibetu byl tou dobou buddhismus na ústupu kvůli nemilosrdnému útlaku na popud tehdejšího krále Langdarmy.Autor vykreslil živý obraz tří Marpových cest do Indie: nejisté horské útesy, pusté pláně hemžící se bandity, chamtiví celníci a výběrčí daní. Marpa zakusil mnohé útrapy, ale to nebylo nic ve srovnání se zkouškami, jež následovaly u jeho gurua Náropy a dalších učitelů. Přesto se Marpovi podařilo zvládnout tantrická učení, přeložit je a přinést do Tibetu a založit linii praxe Kagjüpů, která pokračuje až dodnes.

Trávit čas knihou Život Marpy Překladatele! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Život Marpy Překladatele a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Život Marpy překladatele - Cang Ňön Héruka | Databáze knih

Kniha: Život Marpy Překladatele (Cang Ňön Héruka). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus!
Život Marpy Překladatele Autor: Héruka, Cang Ňön Nakladatel: Společnost diamantové cesty EAN: 9788090382176 ISBN: 978-80-903821-7-6 Popis: 1× kniha, brožovaná, 290 stran, česky Rozměry: 15 × 21 cm Rok vydání: 2011 (1. vydání)