Mendelův trpaslík

Peticenemocnicesusice.cz Mendelův trpaslík Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2019

AUTOR: Simon Mawer

NÁZEV SOUBORU: Mendelův trpaslík.pdf

POPIS

Strhující příběh vědce, který zasvětil svůj život studiu genetické poruchy, jež těžce poznamenala jeho samotnéhoMendelův trpaslík vypráví příběh vědce, který zasvětil svůj život studiu genetické poruchy, jež těžce poznamenala jeho samotného. Benedict Lambert, který dokáže nahlížet vlastní osud se svérázným humorem i sebeironií, přitom neřeší pouze náročný vědecký úkol. Jako vědec i jako člověk se musí vyrovnat také se zásadními etickými otázkami: Smíme ve snaze dosáhnout osobního štěstí manipulovat se životy jiných? Se samotným osudem? A jakou cenu za to můžeme zaplatit? Paralelu k příběhu Benedicta Lamberta vytváří v románu životní osud jeho vzdáleného příbuzného, slavného genetika Gregora Mendela. Také v této Mawerově próze se tedy – podobně jako v již zmíněném Skleněném pokoji – objevuje i řada českých, respektive moravských reálií.

Mendelův trpaslík je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Simon Mawer. Přečtěte si s námi knihu Mendelův trpaslík na peticenemocnicesusice.cz

Mendelův trpaslík - Blog iDNES.cz

Mendelův trpaslík vypráví příběh vědce, který zasvětil svůj život studiu genetické poruchy, jež těžce poznamenala jeho samotného. Benedict Lambert, který dokáže nahlížet vlastní osud se svérázným humorem i sebeironií, přitom neřeší pouze náročný vědecký úkol.
Mendelův trpaslík. Kdo napsal knihu Mendelův trpaslík? Autorem je Simon Mawer. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. Možnost nákupu elektronické verze knihy. ČBDB.cz - Databáze knih.