Stíny nad Belgií

Peticenemocnicesusice.cz Stíny nad Belgií Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2017

AUTOR: Emil Hruška

NÁZEV SOUBORU: Stíny nad Belgií.pdf

POPIS

Nedávné teroristické útoky oživily diskuse o Belgii jako zemi původu islámských teroristů a také o frapantní liknavosti belgických bezpečnostních složek. Odkrývají se ale i jiná temná místa z belgické minulosti: dodnes neodhalená tzv. banda vrahů z Brabantska podnikla v 80. letech sérii absurdních teroristických útoků s desítkami obětí, je tu i případ vraha a pedofila Dutrouxe. Kritika tehdejšího vyšetřování mířila přímo do sama sebe paralyzující struktury belgické státní správy… Svérázný belgický státní systém, svérázná mentalita lidí, těžký stín ležící nad zemí od 19. století, kdy byla kolonie Belgické Kongo místem tak strašlivých masakrů, že jsou v Belgii dodnes tabu. To vše přežívá dodnes. Hlavní země Evropy je krásná, ale stíny nad ní se nedají rozehnat.Autor prožil v Belgii několik let a svou prací překládá českému čtenáři ojedinělý pohled na tuto zemi.

Stíny nad Belgií je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Emil Hruška. Přečtěte si s námi knihu Stíny nad Belgií na peticenemocnicesusice.cz

Hruška, Emil: Stíny nad Belgií - iLiteratura.cz

Hruška, Emil: Stíny nad Belgií V dějinách snad každé země lze najít události, s nimiž se tamní společnost dodnes těžko vyrovnává. Výjimkou není ani Belgie, přičemž kauza Marca Dutrouxe zdaleka nepředstavuje jedinou ne zcela vyjasněnou záležitost z nedávné belgické historie.
Stíny nad Belgií 89,-Ihned ke čtení Koupit Nedávné teroristické útoky oživily diskuse o Belgii jako zemi původu islámských teroristů a také o frapantní liknavosti belgických bezpečnostních složek.