Němci v Praze 1861-1914

Peticenemocnicesusice.cz Němci v Praze 1861-1914 Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2000

AUTOR: Gary B. Cohen

NÁZEV SOUBORU: Němci v Praze 1861-1914.pdf

POPIS

Americký historik stopuje politické, sociální a kulturní dějiny pražských Němců od roku 1861 (Češi získali majoritu v městské radě) do první světové války. Popisuje jak se pražští Němci ve svém všedním životě vyrovnávali se ztrátou postavení a moci. V centru autorovy pozornosti je především vznik liberální společnosti v Praze v první polovině 19. století a následné rozdělení zemských vlastenců Království českého na národnostní Čechy a Němce. Velkou pozornost věnuje i obvykle přehlíženým nižším sociálním vrstvám německé společnosti. Celá práce končí analýzou porážky liberálního politického proudu pražských Němců v předvečer velké války.

Trávit čas knihou Němci v Praze 1861-1914! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Němci v Praze 1861-1914 a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Němci v českých zemích v 19. a 20. století. Společnost a ...

Americký historik stopuje kultúrnu a politickú históriu pražských Nemcov a vznik liberálnej spoločnosti v druhej polovici 19. storočia.
České národní cítění ve druhé polovině 19. století rychle narůstalo. Češi si čím dál víc uvědomovali svou příslušnost a rakouská nadvláda se stávala nežádanou. Potřeba přítomnosti ryzího češství v Praze postupně vyústila ve vznik Národní třídy, které dominovaly vlastenecké kavárny v čele s Národním divadlem.