Imaginace a forma. Mezi estetickým formalismem a filosofií emancipace

Peticenemocnicesusice.cz Imaginace a forma. Mezi estetickým formalismem a filosofií emancipace Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

AUTOR: Ivan Landa

NÁZEV SOUBORU: Imaginace a forma. Mezi estetickým formalismem a filosofií emancipace.pdf

POPIS

Studie zahrnuté v tomto svazku jsou shromážděny u příležitosti životního jubilea, devadesátých narozenin Josefa Zumra. Přímo či volněji rozpracovávají témata utvářející svébytnou tradici českého emancipačního myšlení, na kterou Zumr ve svém díle navazuje a o jejíž aktualizaci se významně zasloužil. Jedná se o tradici vyrůstající z politické interpretace platónského realismu, jež byla později obohacena nejen o hegelovský moment dějinnosti, ale zároveň o marxistickou představu člověka a plného uskutečnění jeho možností.

Trávit čas knihou Imaginace a forma. Mezi estetickým formalismem a filosofií emancipace! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Imaginace a forma. Mezi estetickým formalismem a filosofií emancipace a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Imaginace a forma. Mezi estetickým formalismem a filosofií ...

Imaginace a forma. Mezi estetickým formalismem a filosofií emancipace Autor: Landa, Ivan, Mervart, Jan a kolektiv Nakladatel: Filosofia EAN: 9788070075005 ISBN: 978-80-7007-500-5 Popis: 1× kniha, vázaná, 415 stran, česky Rozměry: 14,7 × 21 cm Rok vydání:
Imaginace a forma. Mezi estetickým formalismem a filosofií emancipace - kolektiv . Studie zahrnuté v tomto svazku jsou shromážděny u příleži¬tosti životního jubilea, devadesátých narozenin Josefa Zumra. Přímo či volněji rozpracovávají témata utvářející svébytnou tradici českého eman