Kája Saudek

Peticenemocnicesusice.cz Kája Saudek Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

AUTOR: Tomáš Prokůpek

NÁZEV SOUBORU: Kája Saudek.pdf

POPIS

Výpravná obrazová monografie je prvním důstojným knižním holdem králi českého komiksu. Kája Saudek byl však nejen autorem smělých komiksů, ale také zdatným propagačním grafikem a uměleckým solitérem úspěšně se pohybujícím mezi filmem, užitou grafikou, ilustrační a volnou malířskou tvorbou. V autorových vrcholných dílech, vzniklých většinou v průběhu šedesátých let, se prolíná ovzduší doby s nesmírně působivým výtvarným rukopisem, ojedinělým i ve světovém kontextu. Kniha ovšem navíc přináší řadu zcela neznámých a dosud nepublikovaných Saudkových prací a rovněž dokládá, že se stal osobitým portrétistou mnoha slavných tváří kulturního, převážně hudebního světa. Rozsáhlá publikace je po podrobné vstupní kapitole (Hledání a zrání) členěna do oddílů Film a televize, Komiksy a kresby, Reklamní a užitá tvorba, Erotické kresby, následuje exkurz do Saudkovy volné tvorby (Obrazy, objekty a dekorace) a závěr (Pokračovatelé, žáci, epigoni) je věnován silnému vlivu tohoto brilantního kreslíře na jeho mladší současníky i další generace. Téměř 900 barevných reprodukcí vzbudí zájem - kromě skalních fanoušků Káji Saudka a špičkového komiksu - širších vrstev uměnímilovné veřejnosti.

Hledáte knihu Kája Saudek? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2013 a autorem je Tomáš Prokůpek? Přečtěte si knihy online na našem webu peticenemocnicesusice.cz

Kaja saudek - bazar - Bazoš.cz

Knihy - Kaja saudek bazar. Vybírejte z 24 inzerátů. Prodejte snadno a rychle na Bazoši. Přes půl milionů uživatelů za den. Najděte co potřebujete ve Vaší kategorii.
Kája Saudek (born Karel Saudek, 13 May 1935 - 26 June 2015) was a Czech comics illustrator and graphic artist. Called the "King of Czech comic books", from the late 1960s he was considered one of the top artists of Czech comics. He was highly influential as part of popular culture prior to 1989.