Denní dům, noční dům

Peticenemocnicesusice.cz Denní dům, noční dům Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

AUTOR: Olga Tokarczuk

NÁZEV SOUBORU: Denní dům, noční dům.pdf

POPIS

Olga Tokarczuková je nejúspěšnější a nejprodávanější polskou autorkou, která vstoupila do literatury v devadesátých letech. Každá věc má svou temnou a světlou stránku — píše autorka, obdivovatelka C. G. Junga — denní dům představuje skutečnost, noční dům sen, podvědomí, sídlo archetypů. Kritikové přirovnávají Denní dům, noční dům k novému, modernímu typu silva rerum, což latinsky znamená les různých věcí. Ve staropolských dobách se tak říkalo domácím kronikám, do nichž hospodář zaznamenával významné rodinné i politické události, domácí účty, heraldické poznámky, útržky náboženské poezie i osvědčené recepty.

Trávit čas knihou Denní dům, noční dům! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Denní dům, noční dům a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Denní dům, noční dům (dramatizace románu)

Román Denní dům, noční dům situovala autorka do oblasti Kladska, kde poblíž českých hranic našla svůj nový domov. Každá věc má svou temnou a světlou stránku - píše autorka, obdivovatelka C. G. Junga - denní dům představuje skutečnost, noční dům sen, podvědomí, sídlo archetypů.
Kupte knihu Denní dům, noční dům (Olga Tokarczuková) s 30 % slevou za 174 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů.