Šerm tesákem

Peticenemocnicesusice.cz Šerm tesákem Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2015

AUTOR: Joachim Meyer

NÁZEV SOUBORU: Šerm tesákem.pdf

POPIS

Joachim Meyer byl svobodný šermíř ze Štrasburku, který v roce 1570 vydal rozsáhlé dílo pojednávající o rytířském umění šermu. Výborné didaktické a metodické pokyny činí tuto učebnici výjimečnou i dnes a nabízí laskavému čtenáři možnost nejen teoretického, ale i praktického vhledu do šermířského řemesla druhé poloviny 16. století. Jako základ všech zbraní uvádí autor učebnice šerm dlouhým mečem, ale zbraní nejvíce rozšířenou a užívanou v jeho době byl, jak sám J. Meyer uvádí, tesák.Tato druhá část překladu Meyerova díla, ŠERM TESÁKEM, navazuje na již vydaný překlad ŠERM MEČEM. Unikátnost Meyerova textu spočívá v detailním a přesném popisu jednotlivých pohybů včetně jejich časování, precizního popisu principů a uvádí desítky modelových příkladů, na kterých si cvičenec může umění šermu tesákem osvojit. Učebnice je doplněna bohatou obrázkovou galerií cennou zejména pro zájemce o praktickou rekonstrukci. S českým překladem uveřejňujeme souběžně faksimile německého originálu.

Trávit čas knihou Šerm tesákem! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Šerm tesákem a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Šerm | Slovník cizích slov

Šerm tesákem. Kdo napsal knihu Šerm tesákem? Autorem je Joachim Meyer. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.
Kupte knihu Šerm tesákem (Joachim Meyer) v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů.