Polemika o kalich

Peticenemocnicesusice.cz Polemika o kalich Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

AUTOR: Dušan Coufal

NÁZEV SOUBORU: Polemika o kalich.pdf

POPIS

Vyzrálá disertační práce mladého husitologa se komplexně zabývá jedním z nejpohnutějších odborných střetů českých duchovních dějin pozdního středověku: učenou polemikou o laickém přijímání eucharistie pod způsobou chleba i vína, jak ji vedli stoupenci římské církve a husitští mistři v letech 1414-1431. Na husitské straně poprvé přehledně popisuje tři hlavní pilíře teologie kalicha Jakoubka ze Stříbra, na straně katolické sleduje pozadí a dopad dekretu kostnického koncilu proti kalichu z června 1415. Snahou utrakvistů tento dekret zvrátit pomocí svobodného veřejného slyšení se zabývá druhá část práce a usiluje tak zároveň načrtnout základní ideové, literární a politické předpoklady "nevšedního turnaje víry" na sklonku středověku - disputace o prvním z pražských artikulů na basilejském koncilu roku 1433.

Trávit čas knihou Polemika o kalich! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Polemika o kalich a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Polemika o kalich mezi teologií a politikou 1414-1431 ...

Kupte knihu Polemika o kalich (Dušan Coufal) s 16 % slevou za 294 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů.
Knižní Klub Kalich - Nancy Bilyeauová Když král Jindřich VIII. s konečnou platností zruší anglické kláštery, musí Joanna Staffordová opustit převorství a vyhledat nový domov. Se svou přítelkyní sestrou Winifred a jejím bratrem se usadí v nedalekém městečku Dartford, kde si chce otevřít dílnu a tkát tapiserie.