Lučištník

Peticenemocnicesusice.cz Lučištník Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

AUTOR: Bernard Cornwell

NÁZEV SOUBORU: Lučištník.pdf

POPIS

Lučištník je první kniha ze série Hledání svatého grálu, v níž Bernard Cornwell zamýšlí vylíčit alespoň část z války, která od roku 1337 s různou intenzitou pustošila západní Evropu a později dostala název válka stoletá.Brutální nájezd neznámých ozbrojenců, kteří se v roce 1342 vylodili na anglickém pobřeží a vypálili poklidnou vesnici Hookton, přežije pouze mladý lučištník jménem Thomas. Tento syn místního pastora přísahá umírajícímu otci, že vrátí do Hooktonu posvátnou relikvii uloupenou nájezdníky a bude až na konec světa pronásledovat černě oděného rytíře, zloděje a otcova vraha. To je začátek cesty, která zavede Thomase z Hooktonu do Francie, kde bojuje ve službách svého krále Eduarda III., zamiluje se do krásné bretaňské vdovy a po dobrodružství s ní je nucen prchat před Francouzi i Angličany, až ho vrtkavý osud přivede do situace, kdy se milenci stanou nepřáteli a nepřátelé spojenci. Nakonec se Thomas vrací do anglického vojska a v jeho řadách se zúčastní první velké bitvy v rozvíjející se stoleté válce - bitvy u Kresčaku, v níž padl i slepý český král Jan Lucemburský. Thomasovo předsevzetí pomstít otcovu smrt a získat zpět posvátnou relikvii však osud změní v mnohem obtížnější a vyšší úkol: najít svatý grál.

Lučištník je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Bernard Cornwell. Přečtěte si s námi knihu Lučištník na peticenemocnicesusice.cz

Lučištník - Cornwell Bernard | Knihy.ABZ.cz

Jako lučištník prožije řadu milostných i válečných dobrodružství, později mu však připadne ještě důležitější úkol - najít svatý grál. Příběh první knihy cyklu Hledání svatého grálu končí porážkou francouzského krále v bitvě u Kresčaku a smrtí krále Jana Lucemburského.
Komorní příběh o setkání dvou osamělých lidí ve zralém věku, kteří stojí na prahu nového rozhodování a nové naděje, napsal významný český dramatik a televizní scenárista Oldřich Daněk, režie televizní inscenace se ujal v roce 1975 Pavel Háša, který do hlavních rolí obsadil Janu Hlaváčovou a Josefa Vinkláře, od jehož úmrtí 18. září uplyne 10 let.