Léčba inzulinem a diabetes mellitus 2. typu

Peticenemocnicesusice.cz Léčba inzulinem a diabetes mellitus 2. typu Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

AUTOR: Jindřiška Perušičová

NÁZEV SOUBORU: Léčba inzulinem a diabetes mellitus 2. typu.pdf

POPIS

Kniha kolektivu autorů přizvaných přední českou diabetoložkou profesorkou Jindřiškou Perušičovou seznamuje odbornou veřejnost se současnými trendy v léčbě diabetu 2. typu inzulinem. Tyto teoretické závěry se opírají o závěry zahraničních studií, které jsou v knize čtenářům recenzní formou zprostředkovány. Celá problematika je dokumentována kazuistikami autorů. Kniha nabízí odpovědi alespoň na zlomek otázek, na které hledá v posledních letech odpověď světová diabetologie. Mezi takové stěžejní otázky patří: zda je léčba inzulinem indikována u diabetiků 2. typu, kdy má být eventuálně zahájena, u kterých diabetiků máme preferovat monoterapii inzulinem, nebo naopak kombinační léčbu inzulinem a perorálními antidiabetiky.

Hledáte knihu Léčba inzulinem a diabetes mellitus 2. typu? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2009 a autorem je Jindřiška Perušičová? Přečtěte si knihy online na našem webu peticenemocnicesusice.cz

Léčba cukrovky 2. typu | Cukrovka

Jedinou léčbou je celoživotní léčba inzulínem. Diabetes 2. typu je nejčastější u dospělých. Vzniká hlavně proto, že tělo ztrácí vnímavost k inzulínu. Protože tento typ diabetu často vzniká u lidí s nadváhou, prvním léčebným opatřením je dieta, která mnohdy diabetes úplně vyléčí.
Cukrovka neboli diabetes mellitus je zatím nevyléčitelné, avšak zvládnutelné onemocnění. Příznaky cukrovky mohou být například žízeň, hubnutí, únava. U žen se onemocnění objevuje v těhotenství se zvýšenou pravděpodobností. Cukrovku dělíme na 1. typ a 2. typ. V čem se liší ? Jak onemocnění léčit a ideálně mu předejít?