Lásky Boženy Němcové

Peticenemocnicesusice.cz Lásky Boženy Němcové Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2015

AUTOR: Martina Bittnerová

NÁZEV SOUBORU: Lásky Boženy Němcové.pdf

POPIS

U příležitosti 195 let od narození jedné z největších českých spisovatelek vzniká jedinečná kniha, která poodhaluje roušku tajemství jejího výjimečného života. Božena Němcová byla totiž víc než kýmkoliv jiným především ženou. Jací muži prošli jejím životem a koho skutečně milovala? Její třinácté komnaty otevírá autorka prostřednictvím životních příběhů nevšedních osobností – V. B. Nebeského, H. Jurenky, J. Helceleta a V. D. Lambla. Každého z nich milovala, mnohdy nekriticky a bezhlavě, ale milovali také oni ji? Nebo za jejich náklonností stála už od počátku vypočítavost?

Trávit čas knihou Lásky Boženy Němcové! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Lásky Boženy Němcové a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Lásky boženy němcové - Martina Bittnerová

Milujeme ji stále. Nejen pro její umění, nejen pro tu její krásnou řeč, o kterou jsme se tenkrát strachovali. Obdivujeme se jí i pro její nespalitelnou, nezničitelnou, neudupatelnou naději v lepší časy." - napsal Jaroslav Seifert v roce 1971 v předmluvě k výboru z korespondence Boženy Němcové Dopisy lásky.
Osudové lásky. O pořadu. Úvodní stránka. ... Vztah k Václavu Bolemíru Nebeskému učinil z Boženy Němcové úspěšnou spisovatelku. Z citů k romantickému básníkovi čerpala po zbytek života. Anny a Max (1/12) Premiéra: 26. 3. na ČT2.