Tři životy

Peticenemocnicesusice.cz Tři životy Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

AUTOR: Lucie Šmídová

NÁZEV SOUBORU: Tři životy.pdf

POPIS

Studie seznamuje čtenáře s životem politického vězně Františka Falerskiho (1927–1969). V období dětství a mládí jej kromě církevních škol formoval převážně skauting, kde se záhy dokázal prosadit a stal se vedoucím legendárního Čtvrtého pražského oddílu Junáka. V roce 1949 byl zatčen a odsouzen v procesu „Skálová a spol.“ Ve vězení strávil deset let a mezi spoluvězni získal mimořádný respekt, mj. vedl tajný roverský kmen a ilustroval vězeňský sborník poezie Přadénko z drátů (1950). Po propuštění pracoval převážně v dělnických profesích a život na okraji společnosti nesl více než úkorně. Vyjma působení v ústředí K 231 se zdá, jako by úspěšná socializace po propuštění byla nad jeho síly. Kromě řady písemností (včetně rozsáhlých deníků) byly pro autorku studie důležitým pramenem i rozhovory s pamětníky.

Trávit čas knihou Tři životy! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Tři životy a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Tři životy Dmitrije Šostakoviče na Vltavě. Trilogie o ...

Tři životy jsou český televizní pohádkový film režiséra Jiřího Stracha z roku 2007. Byl natočen podle scénáře Václava Šaška a Věry Šaškové a hlavní roli si v zahrál Vojtěch Dyk.Premiérově byl vysílán 24. prosince 2007 na stanici ČT1 jako štědrovečerní pohádka České televize.. Obsazení
Hru Tři životy Dmitrije Šostakoviče napsal autor rozhlasových her a soudce Nejvyššího správního soudu Pavel Molek. Vypráví příběh sovětského skladatele, klavíristy a pedagoga Dmitrije Šostakoviče, který většinu života osciloval mezi přízní a nepřízní mocenských kruhů.