Tejpování a kinezio-tejpování

Peticenemocnicesusice.cz Tejpování a kinezio-tejpování Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

AUTOR: Stanislav Flandera

NÁZEV SOUBORU: Tejpování a kinezio-tejpování.pdf

POPIS

Tejpování je metoda obvazování tělesných partií, nejčastěji končetin, pomocí pevných a pružných lepicích pásek o různé šířce podle velikosti a umístění tejpové aplikace. Smyslem těchto bandáží je zpevnění té části těla, na kterou je tejp aplikován. Takové ošetření chrání před destruktivními změnami například při sportovním výkonu a končetina přitom není omezena ve své pohybové funkci. Tejpování je účinné třeba i při nápravě propadlé klenby chodidla, korekci vybočeného palce a podobně.Kinezio-tejpování se používá k odbourávání bolesti ve svalech i kloubech a ke zlepšení funkce svalů, šlach a kloubů, podporuje krevní a mízní oběh a má blahodárný vliv na hojení svalových ruptur, dále stabilizuje klouby, zlepšuje stav pooperačních jizev a napomáhá ke zlepšení stavu po parézách. Výhodou této metody je možnost kombinace jednotlivých aplikací k odstranění bolestivých stavů, například k ošetření lokte při epicondylitidě (tenisovém lokti) a podobně.

Tejpování a kinezio-tejpování je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Stanislav Flandera. Přečtěte si s námi knihu Tejpování a kinezio-tejpování na peticenemocnicesusice.cz

Kinezio tejpování | Masáže Ostrava

Kinezio tejpování. Kineziologické tejpování je fyzioterapeutická a rehabilitační metoda, pomocí níž se na tělo aplikují barevné elastické pásky-tejpy.Tejpy mohou být vyrobeny z různých materiálů - od bavlny až přes umělá vlákna se specifickými schopnostmi.
Kinezio tejpování se používá k odbourávání bolesti ve svalech i kloubech a ke zlepšení funkce svalů, šlach a kloubů, podporuje krevní a mízní oběh a má blahodárný vliv na hojení svalových ruptur, dále stabilizuje klouby, zlepšuje stav pooperačních jizev a napomáhá ke zlepšení stavu po parézách.