Zpěvy sladké Francie

Peticenemocnicesusice.cz Zpěvy sladké Francie Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2008

AUTOR: Hanuš Jelínek

NÁZEV SOUBORU: Zpěvy sladké Francie.pdf

POPIS

Další vydání oblíbených francouzských písní.Doktor filosofie, středoškolský profesor francouzštiny a němčiny, překladatel a literární vědec Hanuš Jelínek se vždy zajímal o lidovou slovesnost. Jednak přeložil mnoho českých a slovenských písní do francouzštiny, ale i do češtiny přebásnil francouzské lidové písně z 15.–18. století. Výbor je obohacen i o několik písní, u kterých je autor znám, ale jsou již zlidovělé. Ač jsou již tehdy vynikající překlady Zpěvů sladké Francie z roku 1925 a Nových zpěvů sladké Francie z roku 1930, dodnes nezestárly a stále oslovují i dnešního čtenáře.

Trávit čas knihou Zpěvy sladké Francie! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Zpěvy sladké Francie a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Nejlevnejsi zpevy sladke francie levně | Mobilmania zboží

Zpěvy sladké Francie, dnes již klasický výbor francouzských lidových písní z 15.- 18. století, který z vlastních překladů sestavil Hanuš Jelínek, vychází nyní jako zpěvník v hudební úpravě Josefa Krčka a s CD nahrávkou v podání souboru Chairé.
(Zpěvy sladké Francie) Traduit par Hanuš Jelínek Poète, critique dramatique et littéraire, traducteur, Monsieur Hanuš Jelínek, né en 1878, fut professeur de français à l'Ecole Supérieure de Commerce en Bohême. En 1909, invité par l'historien Ernes Denis, il devint chargé de cours de littérature tchèque en Sorbonne.