Palác Akropolis. Rozhovory

Peticenemocnicesusice.cz Palác Akropolis. Rozhovory Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2006

AUTOR: none

NÁZEV SOUBORU: Palác Akropolis. Rozhovory.pdf

POPIS

Historie žižkovského Paláce Akropolis se začala psát roku 1927. Tehdy vybudoval architekt Rudolf V. Svoboda v dnešní Kubelíkově ulici multifunkční dům s velmi populárním zaobleným nárožím, který Pražanům nabízel možnost navštívit divadlo, posedět v kavárně se zahrádkou, užít si krásného pohledu na Prahu z vyhlídkové terasy nebo si zakoupit luxusní byt. Po válce upadl žižkovský palác na téměř půl století do hlubokého spánku, z něhož byl probuzen až v roce 1991 několika umělci z Žižkovské divadelní a hudební agentury. Především s nimi a o nich je tato kniha, která je zároveň živým důkazem toho, že sny je možné proměnit v realitu. I když zmíněná proměna byla v případě Paláce Akropolis nesmírně dlouhým a bolestivým procesem.Historie žižkovského paláce a osudy divadelních souborů, které v něm ve 30. letech minulého století působily. Sedm rozhovorů s těmi, kteří v polistopadové éře vrátili Paláci Akropolis život - hudebník Tomáš Klíma, režisér Tomáš Vorel, výtvarník František Skála, grafik Luděk Kubík, producent Lubomír Schmidtmajer, hudebník a producent Jaroslav Raušer a podnikatel Pavel Hurda.Editor Jeroným Janíček.

Trávit čas knihou Palác Akropolis. Rozhovory! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Palác Akropolis. Rozhovory a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Palác Akropolis - Klub - Jazz Port.cz

Paolo Angeli + Tara Fuki, 20.1.2020, Palác Akropolis, Praha Honza walda Valík | Galerie | 21.01.2020 Zaplněná sedadla sálu a soustředěné ticho, kterým se linula příjemná hudba legendárního dua violoncellistek Tara Fuki.
Palác Akropolis. Rozhovory. Celkové hodnocení ... Po válce upadl žižkovský palác na téměř půl století do hlubokého spánku, z něhož byl probuzen až v roce 1991 několika umělci z Žižkovské divadeln.. Zobrazit celý text.