Kočičí host

Peticenemocnicesusice.cz Kočičí host Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2016

AUTOR: Takaši Hiraide

NÁZEV SOUBORU: Kočičí host.pdf

POPIS

Citlivý a mimořádně krásný příběh o pomíjivosti života a o tom, jaké to je prožívat ho po svémManželé po třicítce bydlí v malém pronajatém domku v klidné části Tokia, on je redaktor, ona korektorka, pracují z domu a prožívají klidný život. Jednoho dne si chlapec od sousedů osvojí toulavé koťátko. Kočka dostane jméno Cibi, což znamená „maličká“, a brzy začne objevovat sousední zahrady. Tak se stane, že jednou zabloudí i na zahrádku manželského páru. Další den přijde znovu a nakonec se odváží vstoupit do domku. Manžele tento tajemný host fascinuje. Cibi je svobodný duch, chladná a zářivá jako paprsek světla. Bydlí u nich a nebydlí. Patří jim a nepatři. Manželé jí kupují dobroty, pozorují její dovádění v zahradě a rádi si o ní povídají. Život jako by pro ně byl najednou příslibem něčeho víc — dny jsou jasnější a barevnější. Příběh překypuje drobnými radostmi a okamžiky ohromující poetičnosti, a pak se něco stane…

Trávit čas knihou Kočičí host! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Kočičí host a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Společenstvo: Kočičí host - Takaši Hiraide

V žádném případě to není prázdný příběh, který člověk zhltne a chce další. Až za nějaký čas si uvědomíte, že kočičí host je jen konstrukce pro příběh o japonském způsobu života, společnosti a jejich docela odlišné mentalitě. Pro vnímavé čtenáře je to krásný, duchaplný příběh.
Kočičí host je opravdu krásná knížka. Dostala jsem ji jako dárek. Moje kamarádka věděla, že již dlouho jsem si tuhle knížku chtěla koupit, ale vždycky jsme dala přednost nějaké jiné knize a pak vzdychala, že jsem si měla koupit tuhle knihu, a proto mně ji darovala.