Velká válka a areálové souvislosti

Peticenemocnicesusice.cz Velká válka a areálové souvislosti Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2015

AUTOR: Václav Štěpánek (editor)

NÁZEV SOUBORU: Velká válka a areálové souvislosti.pdf

POPIS

Miliony mrtvých na frontách i v zázemí, rozpad tří mocných říší, na jejichž troskách vznikly nové, politicky však nepříliš stabilní státy s výrazným multietnickým charakterem, ztráta starých jistot a konec staletími budovaného řádu věcí – to jsou jen ty nejpodstatnější důsledky světového konfliktu, jehož rozměry si v roce 1914 jen stěží kdo dokázal představit. V roce stého výročí vypuknutí Velké války sestavili odborníci z Ústavu slavistiky Filozofické fakulty Masarykovy univerzity a Katedry slavistiky Filologické fakulty Bělehradské univerzity v Srbsku kolektivní monografii, která přináší nový pohled na ozvěny této události v kultuře, literatuře a kulturní historii nejen Čechů a Srbů, ale i šířeji slovanských národů.

Hledáte knihu Velká válka a areálové souvislosti? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2015 a autorem je Václav Štěpánek (editor)? Přečtěte si knihy online na našem webu peticenemocnicesusice.cz

Kniha: Velká válka a areálové souvislosti (Václav Štěpánek ...

Velká písmena: mix lidé, skupiny, organizace, čas. Eurásie v pohybu. Na přelomu tarověku a tředověku se věci, nebo spíš evropské a asijské meny, daly do pohybu. Lidé se naučili být lepšími emědělci. Měli tak víc jídla, ale také víc ladových krků. Potřebovali víc místa a úrodnou půdu.
Velká válka a areálové souvislosti: kultura, literatura a kulturní historie slovanských národů