Světla a stíny v životě Baťova ředitele Ing. Františka Maloty

Peticenemocnicesusice.cz Světla a stíny v životě Baťova ředitele Ing. Františka Maloty Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

AUTOR: Jaroslav Pospíšil

NÁZEV SOUBORU: Světla a stíny v životě Baťova ředitele Ing. Františka Maloty.pdf

POPIS

Ing. František Malota byl ve 30. a 40. letech minulého století jedním z ředitelů firmy Baťa. Ve firmě se vypracoval tvrdou prací a stal se jedním z jejích pilířů. V knize je popsaný nejen jeho osud, ale také způsoby, jak firma Baťa mistrně za zády gestapa poškozovala německé hospodářské a finanční zájmy. Ing. František Malota se podílel nejen na těchto operacích, ale osobně organizoval také peněžní a materiální pomoc Slovenskému národnímu povstání a partyzánům na Zlínsku. Po válce ho nemilosrdně šikanovali paradoxně právě lidé, kteří během okupace pracovali pro gestapo a poté ve službách komunistické strany obsadili vedoucí pozice ve firmě Baťa. Zášť nových mocipánů vůči tomuto pracovitému a čestnému baťovci šla tak daleko, že byl v 50. letech uvězněn, krutě vyšetřován a odsouzen ve vykonstruovaném procesu k nuceným pracím na Jáchymovsku. Přesto zůstal optimistou a nezlomeným člověkem. V jeho příběhu se na pozadí tehdejších událostí prolínají osudy dalších zlínských osobností, různých soudružských figurek a bezzásadových darebáků, kteří tehdy ve Zlíně žili.

Světla a stíny v životě Baťova ředitele Ing. Františka Maloty je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Jaroslav Pospíšil. Přečtěte si s námi knihu Světla a stíny v životě Baťova ředitele Ing. Františka Maloty na peticenemocnicesusice.cz

Světla a stíny v životě Baťova ředitele PDF 2019 - Prazska PDF

Světla a stíny v životě Baťova ředitele Ing. Františka Maloty; Listování. Světla a stíny v životě Baťova ředitele Ing. Františka Maloty Jaroslav Pospíšil. Ing. František Malota byl ve 30. a 40. letech minulého století jedním z ředitelů firmy Baťa. Ve firmě se vypracoval tvrdou prací a stal se jedním z jejích pilířů.
Světla a stíny v životě Baťova ředitele Ing. Františka Maloty, Kategorie: WALT