Jak využít životních změn

Peticenemocnicesusice.cz Jak využít životních změn Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2000

AUTOR: Pierre Haineault

NÁZEV SOUBORU: Jak využít životních změn.pdf

POPIS

Klíč k zachování vnitřní rovnováhy v proměnách života.Jedním z důsledků stále rychlejšího životního tempa je i to, že musíme čelit častým změnám ve svém okolí i v životě. Každá velká změna nebo otřes vnáší do našeho života nerovnováhu a bere nám půdu pod nohama. Životně důležitou se tak stává schopnost adaptace. Negativní změny se mohou týkat našeho zdraví (vážné nemoci a úrazy) nebo sociální situace (rozvod, ztráta zaměstnání, finanční problímy). Přehledná příručka Jak využít životních změn zdůrazňuje důležitost poznání sebe samého a svýcho schopností pro překonávání nepříznivých životních situací. Člověk, který pozná sám sebe, své schopnosti a meze, dokáže zvládat problémy související se změnami a s přizpůsobením, a může změn dokonce pozitivně využít. Z testů uvedených v každé kapitole o sobě čtenář získá další informace a v textu najde i doporučení, na co by se měl v určitých situacích zaměřit. Publikace je určena všem, kde nechtějí být zaskočeni nejrůznějšími negativními změnami ve svém životě.UkázkaIntimitaHovoříme-li o intimním vztahu, vybaví se nám zpravidla sexuální život páru. Jedná se skutečně o jednu z podob intimity a bezpochyby o podobu nejintenzivnější. Není však jediná. A navíc, ať si o tom myslí kdo chce co chce, sexuální vztahy nejsou prožívány vždycky ve skutečné intimitě.Docházíme tedy k tomu, že prožívání intimity, které může mít mnoho podob a aspektů, je výtečný způsob, jak uspokojovat citové potřeby. Zahrnuje totiž nutně více či méně přechodné sblížení. Někdy takové sblížení trvá jen okamžik. Může být vyjádřeno pohledem nebo úsměvem. Někdy bude vzájemné sblížení delší, například během setkání několika jistým způsobem spřízněných osob nebo třeba při večírku při setkání s jednou spřízněnou osobou uprostřed ostatních. Snažíme-li se uvědomit si, co je intimita, je největší překážkou fakt, že její „definici“ čerpáme z romantické literatury plné ideálů nebo také z milostných písniček. Není to samo o sobě špatné, ale tímto způsobem pak pomineme na citové a emotivní úrovni řadu zajímavých a obohacujících možností.Upřesněme nejdříve, že intimní vztah není záležitostí náhody, ale věcí volby. Musíme se totiž odhodlat k tomu, abychom se otevřeli druhému, a počkat si, až se on otevře nám. Dospět k takovému rozhodnutí může být někdy obtížné, protože v sobě zahrnuje prvek angažovanosti. Jakmile se však rozhodneme, učinili jsme první krok ke zdravějšímu a bohatšímu životu.

Hledáte knihu Jak využít životních změn? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2000 a autorem je Pierre Haineault? Přečtěte si knihy online na našem webu peticenemocnicesusice.cz

Jak využít životních změn - Pierre Haineault | Databáze knih

Jak využít životních změn kniha od: Pierre Haineault. 73 % 3 hodnocení ...
DOMŮ O nás Jak nakupovat Kontakty Šolcová, Alena: Kapitoly z historie matematiky a informatiky Učební text je především určený studentům denního i kombinovaného bakalářského studia informatiky na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze, ale i dalším zájemcům o historii matematiky a informatiky.