Českomoravská vrchovina

Peticenemocnicesusice.cz Českomoravská vrchovina Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2008

AUTOR: Jan Sáblík

NÁZEV SOUBORU: Českomoravská vrchovina.pdf

POPIS

Průvodce nabízí 50 vybraných turistických tras po Českomoravské vrchovině od Kolína a Pacova po Litomyšl a Velké Meziříčí. Popis každé trasy obsahuje všechny důležité informace, přesný itinerář cesty, představení zajímavých míst a podrobnou mapku. Součástí publikace je celková charakteristika přírodních poměrů a historie oblasti. Nechybějí ani pokyny pro turisty a rejstřík. Představení kraje dokresluje 91 barevných fotografií.

Trávit čas knihou Českomoravská vrchovina! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Českomoravská vrchovina a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

ČESKOMORAVSKÁ VRCHOVINA / zimní / | Aukro

Českomoravská vrchovina je geomorfologickou oblastí několika samostatných hornatých celků. Patří sem Železné hory, Křemešnická vrchovina, Hornosázavská pahorkatina, Hornosvratecká vrchovina, Křižanovská vrchovina, Javořická vrchovina a Jevišovická pahorkatina.
Českomoravská vrchovina (též Vysočina) je rozsáhlým horským pásmem bez zřetelné hřebenové linie. Jejich pásmo se táhne zhruba mezi městy Svitavy a Jindřichův Hradec. Nejvýznamnějšími podcelky Českomoravské vrchoviny jsou zcela určitě Žďárské vrchy (Hornosvratecká vrchovina) a Železné hory.