Matka a tužka

Peticenemocnicesusice.cz Matka a tužka Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2017

AUTOR: Josef Winkler

NÁZEV SOUBORU: Matka a tužka.pdf

POPIS

V roce 2007 napsal Josef Winkler knížku Roppongi. Rekviem za otce (česky 2011), kterou se pokusil o osobní vyrovnání se s právě zesnulým otcem. V roce 2013 vydává knihu Matka a tužka, v níž se vyznává ze svého vztahu k nedávno zesnulé matce. Zatímco otcova smrt jej zastihla v Japonsku a tam situoval i svou vzpomínku, vzpomínky na matku, na rozdíl od otce milující a milovanou, se mu vybavují – „slovo vzlétlo“ – během jedné z jeho indických cest pod dojmem právě čtených textů Petera Handkeho a Ilse Aichinger. Opět zde ožívají vzpomínky na detaily z dětství na statku v rodném Kameringu, prožívané pod ochranou obrazu Raffaelovy madony a poznamenané smrtí tří matčiných bratrů ve 2. světové válce. Pojítkem vzpomínek je tentokrát mimo jiné svěcená voda, kterou „Seppl“ nosíval matce z kostela, a s vírou v její léčivé účinky se znovu setkává v ukrajinském pravoslavném kostele. A byla to právě matka, která jej učila „držet tužku v té správné ruce“.

Hledáte knihu Matka a tužka? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2017 a autorem je Josef Winkler? Přečtěte si knihy online na našem webu peticenemocnicesusice.cz

Kniha Matka a tužka - Josef Winkler | knizniklub.cz

při objednávce nad 599,- od nás máte dopravu ZDARMA a objednávky si můžete nově vyzvednout osobně na vybraných pobočkách. Objednávky vyřizujeme co nejrychleji to jde, ale vzhledem k obrovskému zájmu se mohou dodací lhůty o pár dní lišit.Děkujeme vám za vaši trpělivost a pochopení.
Matka se nesmí nijak ušpinit. Další variantou ke značení je použití tužky, které mají podobné vlastnosti jako barva tekutá. Tužka uvnitř spolu s barvou obsahuje kovovou kuličku, barva se v tužce musí řádně protřepat - kulička v tužce chrastí. Poté se hrot tužky přitlačí na papír, aby hrot nasákl barvou.