Dobrman

Peticenemocnicesusice.cz Dobrman Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2006

AUTOR: Ivana Lupečková

NÁZEV SOUBORU: Dobrman.pdf

POPIS

Monografie o oblíbeném plemeni inteligentních psů s přirozeným hlídacím instinktem. Autorka radí s výběrem štěněte, výchovou, výcvikem včetně výcviku k obraně. Významnou část knihy tvoří kapitoly o výživě a péči o dobrmana a také o odchovu štěňat. Najdete zde i rady, jak připravit psa na výstavy a také seznam nejznámějších chovatelských stanic.

Dobrman je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Ivana Lupečková. Přečtěte si s námi knihu Dobrman na peticenemocnicesusice.cz

Dobrman

Dobrman získal své jméno podle muže, který toto plemeno koncem 19. století vyšlechtil. Němec Louis Dobermann byl výběrčí daní, žijící ve městě Apolda ve spolkové zemi Durynsko. Jeho práce byla velmi nebezpečná, protože v oblasti byli bandité, kteří jej mohli při jeho cestách kdykoli napadnout.
Povaha. Dobrman je proslulý svou inteligencí a výbornými schopnostmi hlídače.Je silný, bystrý, inteligentní a vyniká ostražitostí. Velmi důležitá je důsledná, ale citlivá výchova dobrmana od ranného dětství.Je skvělý ochranář, ale v kruhu rodiny se v mžiku mění na bezkonkurenčního mazlíčka.