Volkswagen Brouk

Peticenemocnicesusice.cz Volkswagen Brouk Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2008

AUTOR: Jan Tuček

NÁZEV SOUBORU: Volkswagen Brouk.pdf

POPIS

Volkswagen Brouk, lidový vůz se zaoblenou karoserií čtyřmetrové délky a vzduchem chlazeným čtyřválcem v zádi, má v automobilové historii zcela výjimečné postavení. Jeho osobitou konstrukci vytvořil Ferdinand Porsche ve druhé polovině třicátých let, sériová výroba se však rozběhla až po válce, koncem roku 1945. V srpnu 1955 opustil výrobní linku miliontý VW Brouk, v listopadu 1967 se jeho výroba přehoupla přes hranici deseti milionů a v polovině února 1972 Brouk s pořadovým číslem 15 007 034 překonal světový rekord v počtu vyrobených vozů jednoho typu, který od konce dvacátých let držel Ford T. Od ledna 1978 už se Brouk v Německu nevyráběl, jeho úspěšná kariéra však pokračovala dál zejména v Latinské Americe. V polovině května 1981 slavili v továrně Puebla v Mexiku vyrobení dvacetimiliontého Brouka, během následujících jedenácti let pak přibyl další milion. Poslední série vozů VW Brouk vznikla v Mexiku v červenci 2003 a celková produkce automobilové legendy překročil a 21,5 milionu exemplářů.Publikace přibližuje vznik a vývoj tohoto pozoruhodného automobilu, konstrukční a stylistické změny postupně uskutečňované na sériových vozech, ale také automobily karosované specializovanými firmami, zejména kabriolety Karmann a kupé i kabriolety značky VW Karmann-Ghia. Připomenuty jsou rovněž nejrůznější automobilové kreace stavěné na podvozcích Brouka, od lehkého terénního typu VW 181 přes plážové buginy až po různé stavebnicové vozy a výrobky malých karosáren. Jedna kapitola je věnována sportovním aktivitám s vozy VW Brouk. Publikace obsahuje barevné kopie dobových prospektů, tabulky technických dat jednotlivých modelů, přehled výroby a chronologii kariéry tohoto kultovního automobilu.

Hledáte knihu Volkswagen Brouk? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2008 a autorem je Jan Tuček? Přečtěte si knihy online na našem webu peticenemocnicesusice.cz

Volkswagen Brouk 10252 | Creator Expert | Oficiálního LEGO ...

Volkswagen Beetle je lidový vůz vyráběný od roku 1938 a zároveň jedno z nejprodávanějších aut historie (spolu s Fordem T, Toyotou Corolla a VW Golfem). Původně se jmenoval Typ 1, název Brouk vznikl jako lidová přezdívka a až později (od roku 1967) se začal používat jako oficiální název modelu.
Volkswagen Brouk (asi) definitivně skončil. Tohle auto má výrazné "české" kořeny. 21.7.2019 . Po osmdesáti letech a pěti měsících zřejmě definitivně skončila éra vozu, který patří mezi největší milníky automobilové historie. Poslední Volkswagen Beetle sjel z výrobní linky v Mexiku a zamířil do muzea.