Dějiny Austrálie

Peticenemocnicesusice.cz Dějiny Austrálie Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

AUTOR: Stuart Macintare

NÁZEV SOUBORU: Dějiny Austrálie.pdf

POPIS

Austrálie je posledním kontinentem, který Evropané osídlili. Její dějiny ovšem sahají mnohem hlouběji do minulosti než na konec 18. století, kdy byla její část prohlášena za britskou kolonii Nový Jižní Wales. Podle současných výzkumů se přítomnost lidí v Austrálii odhaduje do doby kolem 50 000 let př. n. l. Australští domorodci žijící až do příchodu Evropanů jako společnost lovců a sběračů měli bohatou ústní tradici pevně zakotvenou v mytické době Snění.Kniha líčí britské osídlení kontinentu i postupnou proměnu původní britské trestanecké kolonie v hospodářsky prosperující stát svobodomyslných obyvatel, jež byla dovršena 1. ledna 1901 vznikem federativního Australského společenství (Commonwealth of Australia). Ve 20. století prošla Austrálie do velké míry podobným vývojem jako západní svět. Australští vojáci se zúčastnili obou světových válek, ve třicátých letech zemi těžce postihla světová hospodářská krize, po druhé světové válce naopak přišlo dlouhé období konjunktury poznamenané ale i důsledky probíhající studené války. Zároveň však Austrálie čelila svým specifickým výzvám. S tím, jak se uvolňovaly vazby na Británii, totiž začaly sílit pocity vykořeněnosti a nastalo období hledání nové, neodvozené identity. Tento proces byl těsně spjatý s nalezením nového vztahu k domorodým obyvatelům země, jenž byl a stále je zatížen mnohými resentimenty. Výklad je doveden až do konce prvního desetiletí nového tisíciletí.

Trávit čas knihou Dějiny Austrálie! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Dějiny Austrálie a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Dějiny Austrálie - Wikipedie

Dějiny Austrálie Autor: Blainey, Geoffrey Nakladatel: NLN - Nakladatelství Lidové noviny EAN: 9788071063346 ISBN: 80-7106-334-7 Originál: A Shorter History of Australia Překlad: Wolfová, Zora Popis: 1× kniha, vázaná, 252 stran, česky Rozměry: 15,5 × 21 cm Rok vydání: 1999
Praobyvatelia Austrálie, nazývaní aboriginci, prišli na kontinent pravdepodobne pred 13 000 rokmi z Ázie cez indonézske ostrovy. Začiatok osídlenia krajiny Európanmi znamenal pre nich začiatok výrazného poklesu ich počtu - kým v roku 1700 ich bolo ešte 250 000, dnes ich žije v Austrálii už len okolo 50 000.