Korespondence mezi Mikulášem Adauktem Voigtem a Gelasiem Dobnerem

Peticenemocnicesusice.cz Korespondence mezi Mikulášem Adauktem Voigtem a Gelasiem Dobnerem Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

AUTOR: Josef Förster

NÁZEV SOUBORU: Korespondence mezi Mikulášem Adauktem Voigtem a Gelasiem Dobnerem.pdf

POPIS

Korespondence dvou klíčových osobností naší osvícenské vědy a rané fáze národního obrození je přímým svědectvím utváření národního vědomí a rozvoje vědeckého života v poslední třetině 18. století v českých zemích. Na pozadí dvou individuálních osudů v ní rezonují některé otázky a problémy celospolečenského charakteru (josefínské reformy, rušení klášterů), dobové učenecké spory, proměny estetických forem – doznívání konceptu historia litteraria a nástup narativních tendencí v díle Františka Faustina Procházky a Josefa Dobrovského a její přirozenou součástí jsou i zprávy všední, běžné, každodenní, tedy takové, které vstupují do každé soukromé učenecké korespondence.

Korespondence mezi Mikulášem Adauktem Voigtem a Gelasiem Dobnerem je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Josef Förster. Přečtěte si s námi knihu Korespondence mezi Mikulášem Adauktem Voigtem a Gelasiem Dobnerem na peticenemocnicesusice.cz

Promeny osudu | Sleviste.cz

Korespondence mezi Mikulášem Adauktem Voigtem a Gelasiem Dobnerem Editor: Förster, Josef Nakladatel: Scriptorium EAN: 9788088013686 ISBN: 978-80-88013-68-6 Popis: 1× kniha, vázaná, 144 stran, česky Rok vydání: 2018 (1. vydání)
Korespondence mezi Mikulášem Adauktem Voigtem a Gelasiem Dobnerem Admodum Reverende, Religiosissime ac Eximie P. Rector! Förster Josef - ed. Scriptorium 2018.