Tomáš Garrigue Masaryk

Peticenemocnicesusice.cz Tomáš Garrigue Masaryk Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2004

AUTOR: Alain Soubigou

NÁZEV SOUBORU: Tomáš Garrigue Masaryk.pdf

POPIS

Obsáhlý životopis dodnes rozporně hodnoceného prvního prezidenta Československa z pera francouzského historika, profesora pařížské Sorbonny. Mimo svou vlast byl Masaryk považován za nacionalistického vůdce, zatímco ve vlastní zemi byl terčem nacionalistů. Jednou je očerňován jako muž levice, podruhé pravice, je popírán jeho náboženský cit, nebo se jeho myšlení považuje ze příliš náboženské, je označován za myslitele akademicky zkostnatělého i za nonkonformistu, za konzervativce i za smělého pokrokáře.

Tomáš Garrigue Masaryk je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Alain Soubigou. Přečtěte si s námi knihu Tomáš Garrigue Masaryk na peticenemocnicesusice.cz

Tomáš Garrigue Masaryk - Seznam.cz

Tomáš Garrigue Masaryk: Děti: Alice Masaryková (1879-1966), Herbert Masaryk (1880-1915), Jan Masaryk (1886-1948), Eleanor Masaryková (1890-1890), Olga Masaryková (1891-1978) Náboženství: Unitářství: Commons: Kategorie Charlotte Garrigue Masaryk: Některá data mohou pocházet z datové položky.
Tomáš Garrigue Masaryk. Tomáš Masaryk se narodil 7.března 1850 v Hodoníně. Jeho otec pracoval jako kočí na císařských statcích, matka byla kuchařka. Masarik se nejdříve učil kovářem, ale pak nastoupil na gymnázium a po jeho dokončení nastoupil na Filozofickou fakultu Vídeňské univerzity.