Svetla medzi prkny

Peticenemocnicesusice.cz Svetla medzi prkny Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2008

AUTOR: Jakub Řehák

NÁZEV SOUBORU: Svetla medzi prkny.pdf

POPIS

Běž a vyprávěj. / Nasaď oči, nos. Ukaž, že inkoust / teče z očí, že ubíhají roky.Jakub Řehák Těmito slovy končí Jakub Řehák svou první básnickou sbírku. Roky ubíhaly. Čas zanechal stopu na básníkových domech – hniloba, plesnivina, pavouci, rez. Z gymnazistek předposledního oddílu se staly ženy, které až magickým procesem pojmenování dosáhnou celistvosti bytí. Jinak v knize převládají – téměř surrealisticky – jednotlivé části (nahého) těla. Neživé se oživuje a živé se stává věcí. A tak se prolínají ženy a knihy – obojímu patří celá autorova láska. „Inkoust teče z očí“ „tam, kde končí pohled a začíná popis“. Pozorování a popis jsou neoddělitelné. Ačkoliv v básních dominuje léto a zima, popř. sníh, poledne a noc, tedy jednoznačnost času, čtenář si nikdy nemůže být jistý, jestli se děj (a něco se děje, i když ‚chybí‘ slovesa) odehraje ve skutečnosti nebo ve snu. Je vždycky veden dál překypující autorovou fantazií a zvuky slov.

Trávit čas knihou Svetla medzi prkny! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Svetla medzi prkny a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

prosinec 2010 - Hudba

Rád bych se podělil s Kbeláky i Letňanskými o informaci, že dnes před 75-ti lety přistála na letišti Kbely a Letňany 1.čs. smíšená letecká divize v SSSR a to po velmi těžkých bojích v prostoru Ostrava-Opava, kde se v bývalém čs. opevnění drželi Němci.
Klasický postup nahazování stropu s rákosem nebo pletivem se dělá tak, že první nahozená vrstva je tenká a pro její rychlé zavadnutí se přidává do omítky sádra . Před nahazováním jádrové omítky musíme vydřevit prkny okenní otvory a výdřevu pečlivě vodováhou provážit svisle i vodorovně.