Historické omítky

Peticenemocnicesusice.cz Historické omítky Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

AUTOR: Ludvík Losos

NÁZEV SOUBORU: Historické omítky.pdf

POPIS

Výjimečnost této knihy spočívá v komplexním pohledu na problematiku historických omítek. Kniha se věnuje vývoji omítek od nejstarších dob, až po moderní hmoty a technologie, které pomáhají při rekonstrukcích a sanacích omítek.Vhodné provedení omítek při rekonstrukcích je nutným předpokladem pro uchování autentické podoby historických staveb. Publikaci proto jistě ocení památkáři, architekti i stavební firmy, které se podílejí na opravách a rekonstrukcích památek i ostatních historických staveb. Autoři popisují výtvarný a technologický vývoj omítek od počátku dějin stavitelství až po začátek dvacátého století. Podrobně jsou rozebrány jednotlivé materiály pro omítky, způsob jejich využití v různých historických obdobích. Hlavní část knihy je věnována průzkumům, opravám, sanacím a obnovám omítek. Čtenáři budou seznámeni s tradičními i moderními restaurátorskými postupy a metodami, s možností uplatnění nových typů materiálů na historických budovách. Součástí knihy je bohatá obrazová doku mentace v podobě barevných i černobílých fotografií a nákresů, které vhodně doplňují výklad.

Trávit čas knihou Historické omítky! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Historické omítky a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Historické omítky - Ludvík Losos | Elektronická kniha na ...

Interiérové omítky byly ovšem dvou a ví. Historické omítky10 . cevrstvé, zejména pokud sloužily jako podklad pro nástěnné malby. Takové omítky lze nalézt nejen v Pompejích a Herculaneu, ale také v dochovaných zbytcích římských staveb v provinciích, např. na území dnešního Švýcarska.
Historické omítky - Hošek Jiří, Losos Ludvík (E-book elektronické knihy) Hodnocení produktu: 0%. Výjimečnost této knihy spočívá v komplexním pohledu na problematiku historických omítek. Kniha se věnuje vývoji omítek od nejstarších dob, až po moderní hmoty a technologie,...