Století designu

Peticenemocnicesusice.cz Století designu Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: none

AUTOR: Penny Sparkeová

NÁZEV SOUBORU: Století designu.pdf

POPIS

Dvadsiate storočie je storočím dizajnérov. Mená ako Charles Rennie Mackintosh, Philip Starck, Michael Graves, Le Corbusier, Javier Mariscal, sa stali pojmom a ich práce sú oslavované ako umelecké diela. Jedinečnosť knihy Století Designu, ktorá obsahuje viac ako 500 reprodukcií, je ukrytá v tom, že autorka textu - profesorka Penny Sparkerová, ktorá vyučuje na Londýnskej Royal College of Art - postupuje od dizajnéra k dizajnérovi, hodnotí dielo každého z nich a súčasne odkrýva súvislosti medzi dizajnérmi a významnými hnutiami v dizajne na celom svete.

Hledáte knihu Století designu? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno none a autorem je Penny Sparkeová? Přečtěte si knihy online na našem webu peticenemocnicesusice.cz

21stoleti.cz - VĚDA KTERÁ VÁS BUDE BAVIT

Výstavě Design multi - všední den designu, výstava v roce 1984, foto: archiv UPM. Doprovodná publikace Odvaha a risk. Století designu v UPM dokládá, že prostřednictvím progresivních expozic Uměleckoprůmyslové museum v Praze sehrálo klíčovou roli nejen pro dějiny designu, ale také pro obor výstavnictví.
Každá epocha opouští svůj dojem ve všech sférách lidského života a móda není výjimkou. Bylo by ještě správnější říci, že je v módě, že se odráží všechny trendy věků.Kopání v dějinách módy 20. století - okupace je velmi fascinující. Samotný pojem "móda" je spojen především s Francií. A móda 20. století nebyla výjimkou.