Pojetí svobody v dějinách a současnosti filosofie

Peticenemocnicesusice.cz Pojetí svobody v dějinách a současnosti filosofie Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

AUTOR: Tomáš Nejeschleba

NÁZEV SOUBORU: Pojetí svobody v dějinách a současnosti filosofie.pdf

POPIS

Publikace mapuje vybrané podoby proměn pojetí svobody od antiky po současnost. V historické části knihy je prostor věnován antickému myšlení (od Aristotela přes helénismus až k pozdní antice), řecké i latinské patristice (Órigenés a Řehoř z Nyssy, Julián z Aeclana a Augustin), středověku (Jan Duns Scotus), období renesance (Paracelsus) a osvícenství (Kant). V části zaměřené na filosofii dvacátého století a na současné koncepce se jednotliví autoři zabývají myšlením Emmanuela Lévinase, Hannah Arendtové a Bernarda Williamse. Pozornost je věnována také fenomenologickému přístupu, personalismu a vybraným dílčím problémům: koncepci všeobecných práv a svobod, filosofickému poradenství, tématu prvního hybatele i problematice neurobiologické.

Trávit čas knihou Pojetí svobody v dějinách a současnosti filosofie! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Pojetí svobody v dějinách a současnosti filosofie a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

pojetí - ABZ slovník českých synonym

Pojetí svobody v dějinách a současnosti filosofie Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle Continue reading » 2018-05-30 Literatura naučná
Pojetí svobody v dějinách a současnosti filosofie. Kdo napsal knihu Pojetí svobody v dějinách a současnosti filosofie? Autorem je Tomáš Nejeschleba, Kolektiv autorů. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.