Terezín 1941 - 1945

Peticenemocnicesusice.cz Terezín 1941 - 1945 Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2008

AUTOR: H. G. Adler

NÁZEV SOUBORU: Terezín 1941 - 1945.pdf

POPIS

Trilogie:I. DějinyII. SociologieIII. Psychologie Adlerova monografie o dějinách židovského tábora v Terezíně je jedním z nejvýznamnějších a nejdůkladnějších děl o holocaustu, které ovlivnilo poválečnou debatu o nacistických zločinech. Autor popisuje historii vzniku tábora, jeho promyšlenou organizaci a krutou nacistickou mašinerii, která stála v pozadí jeho vzniku a fungování. Těžiště práce však spočívá v podrobném vylíčení každodenního života jeho nedobrovolných židovských obyvatel, tedy onoho „nuceného společenství“, jak jej autor nazývá. Kniha je výjimečná především tím, že Adler jako bystrý pozorovatel a hluboký myslitel předkládá čtenáři nejen ohromující množství nashromážděných informací o táborovém životě, ale také jedinečnou sociologickou a psychologickou analýzu chování lidí v extrémních a nelidských podmínkách, která ne vždy odpovídá dnešním představám. Především díky tomu se jeho práce stala pro pochopení fenoménu Terezína zcela nepostradatelnou.

Hledáte knihu Terezín 1941 - 1945? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2008 a autorem je H. G. Adler? Přečtěte si knihy online na našem webu peticenemocnicesusice.cz

Terezín 1941-1945. Tvář nuceného společenství | Knihy.ABZ.cz

Documentation on the Extant Traces from the Time of the Ghetto in the Topography of Today´s Terezín. To date, the history of the Terezín Ghetto (1941 - 1945) has been examined and traced in many extensive studies, and yet the general public is still quite unaware of the fact that the entire town of Terezín hides a great amount of different traces and material relics of that sad period.
In 1941, the "small fortress" was turned into a walled ghetto, which featured a facade that hid the Jewish extermination operation. For the outside world, Terezin must appear as a model Jewish colony.