Za dlouho

Peticenemocnicesusice.cz Za dlouho Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2016

AUTOR: Jaromír Typlt

NÁZEV SOUBORU: Za dlouho.pdf

POPIS

To, že vydává sbírku básní, by se dalo u Jaromíra Typlta brát téměř jako stylový experiment – po svých prvních sbírkách, zveřejněných v první polovině 90. let, se totiž ve všech dalších knihách pohyboval na otevřeném pomezí mezi poezií, prózou a esejem (že ne zas až, 2003, nebo Stisk, 2007). Představa, že báseň nemá zůstat uzavřena v jediné podobě, ovšem provází i novou knihu, protože většinu zařazených textů autor během let uváděl a proměňoval v různých jevištních, zvukových nebo i filmových zpracováních. Ústřední téma sbírky Za dlouho by se snad dalo shrnout podle jednoho z veršů básně Zlomek B101: „smyk a setření, složenina, odírání a třpyt, drolení a prach“.

Hledáte knihu Za dlouho? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2016 a autorem je Jaromír Typlt? Přečtěte si knihy online na našem webu peticenemocnicesusice.cz

Za jak dlouho zjistím že jsem těhotná | uLékaře.cz

Za jak dlouho začnou klíčit rajčata? Všeobecná online poradna - auto moto - dům a byt - zahrada - vaření - zdraví - sport - PC - kutilství - společnost - móda - zvířata.
Za každou neprioritní (tedy běžnou) platbu si Česká národní banka od bank naúčtuje 0,09 Kč. Pokud vám banka za odchozí či příchozí platby neúčtuje poplatky, vezme si je jinak, z něčeho žít musí.