47 Róninů

Peticenemocnicesusice.cz 47 Róninů Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2014

AUTOR: J.D. Vinge

NÁZEV SOUBORU: 47 Róninů.pdf

POPIS

Legendární příběh o věčné lásce a o 47 statečných samurajích, kteří kvůli zradě ztratili pána a stali se z nich vyděděnci beze cti – róninové. Přísahají, že svého pána pomstí, aby jeho duše konečně našla klid, a že jeho krásnou dceru Miku zachrání ze spárů proradného pána Kiry. Čeká je těžký úkol, protože proti sobě mají mocného protivníka. Jsou nuceni hledat pomoc u míšence Kaie, jehož kdysi zavrhli jako démona. Na cestě za odplatou čelí bájným netvorům, čarodějnici a neuvěřitelným hrůzám...Napsáno podle scénáře ke stejnojmennému filmu s Keanu Reevesem v hlavní roli.

47 Róninů je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor J.D. Vinge. Přečtěte si s námi knihu 47 Róninů na peticenemocnicesusice.cz

Forty-seven rōnin - Wikipedia

-Ronin nebo rounin byl samuraj bez pána nebo velitele během feudálního období roku 1185 - 1603 v Japonsku. Příběh filmu pak vychází ze skutečného příběho 47 roninů, postava Keanu Reevese je však fiktivní a byla vytvořena pouze pro potřeby filmu.
Fantasy prvky mi tentokrát spíše vadily a dobrá polovina z nich mě přímo iritovala, doslova na zvracení mi pak bylo z anglicky mluvících samurajů. 47 róninů je ve všech ohledech průměr - polovina věcí mi chutnala, zatímco druhou polovinu jsem vyplivnul hned po ochutnání. (1.2.2015)