Dekadent dezert

Peticenemocnicesusice.cz Dekadent dezert Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2008

AUTOR: Jan Kunze

NÁZEV SOUBORU: Dekadent dezert.pdf

POPIS

Ve srovnání s prvotinou Hičhaikum (2004) přináší druhá řadová sbírka Jana Kunzeho poměrně radikální proměnu poetiky. Nové texty jsou rozsáhlejší, mají uvolněnější formu a ostřejší optiku vidění světa. Spektrum barev, jimiž Kunze svůj básnický prostor nasvěcuje, je jakoby zredukováno na základní trojici černá - červená - bílá, v nichž je vyvedena i grafická úprava sbírky. Autor sám o své knize říká, že přináší "očistu městem": město je mu teritoriem i jevištěm, znakem i stigmatem, aktérem i svědkem. Je místem, kde vedle sebe zívá okázalá nuda a zároveň pulsuje život naplno; kde se milostná extáze střídá s životní skepsí. Neustálá oscilace mezi skutečným prožitkem a stylizací vyvolává v textech napětí a pohyb, slova se rodí v atmosféře malých každodenních dramat. Nepostrádají však Kunzeho vrozenou schopnost stávat se pozorovatelem, účastníkem a hlavně vypravěčem silných příběhů.

Trávit čas knihou Dekadent dezert! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Dekadent dezert a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Decadent Dessert Bar Maple Lawn - Fulton, Maryland | Facebook

Explorez les recettes de desserts de Ricardo Cuisine pour confectionner gâteaux parfaits, barres, pouddings, tartes, beignets et desserts glacés.
Decadent is the first of its kind—a fast and casual dessert bar that offers the highest quality desserts at a sweet yet affordable price. Everything on our menu is made fresh daily, all day, every day, using only the finest ingredients. Our coffee comes from the finest coffee bean growing regions in the world. Our blends are unique to Decadent.