Letní plavba

Peticenemocnicesusice.cz Letní plavba Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2006

AUTOR: Truman Capote

NÁZEV SOUBORU: Letní plavba.pdf

POPIS

V r. 1966 Capote po úspěchu bestselleru Chladnokrevně opustil skrovný brooklynský příbytek a zanechal tam krabici svých písemností. Ta se r. 2004 objevila na aukci v Sotheby's. Obsahovala také 4 sešity s rukopisem Letní plavby, na níž začal pracovat r. 1943. Letní plavba, román o lásce a vzpurném mládí, je zasazen do New Yorku po 2. světové válce. Líčí osudy mladé příslušnice horních deseti tisíc Grady McNeilové, která v létě osamí v apartmá na Páté avenui. Dívka vášnivě rozdmýchá svůj tajný poměr s židovským válečným veteránem. Letní románek přerůstá v cosi vážnějšího, morálně dvojznačného, a Grady musí učinit závažná rozhodnutí... Jde o vyzrálý, sebevědomý román. Proměny výrazu, nemilosrdná ironie a vhled do rafinovanosti rozdílů mezi společenskými vrstvami odkazují na Capoteho budoucí triumfy - především na novelu Snídaně u Tiffanyho. Kniha je v každém slova smyslu znovunalezený poklad. Truman Capote (1924-1984) získal věhlas už svou prvotinou Jiné hlasy, jiné pokoje, celosvětově se proslavil románem Chladnokrevně.

Letní plavba je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Truman Capote. Přečtěte si s námi knihu Letní plavba na peticenemocnicesusice.cz

Letní rafting na Vltavě - Zážitkové pobyty, dovolené a ...

Letní tábory Naše nabídka letní tábory 2020 ZDE -> Letní dětské tábory DĚTÍ BEZ HRANIC jsou oblíbené a veselé tábory "bez hranic" s dlouholetou tradicí. Během tábora děti zažijí mnoho dobrodružství a zábavy v přírodě, spoustu soutěží, výletů, her, diskoték, koupání a dalších nezapomenutelných zážitků.
Navštivte s námi v novém roce populární letní destinace, které mají stále čím překvapovat. Přinášíme vám žhavé tipy na neobvyklá místa a zážitky. Nechte se inspirovat! Plavba po Nilu v Egyptě. Plavba po Nilu, Egypt Shutterstock Egypt nejsou jen pyramidy a Velká sfinga v Gíze.