Herec v moderním divadle

Peticenemocnicesusice.cz Herec v moderním divadle Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

AUTOR: Jan Hyvnar

NÁZEV SOUBORU: Herec v moderním divadle.pdf

POPIS

Snahy o umělecké divadlo vedly mnohé režiséry a herce už od počátku 20. století k zamyšlení nad povahou hercovy tvorby a k výzkumu nových metod a technik. Stanislavskij - Vachtangov - Michail Čechov - polská Reduta - Lee Strasberg - Appia a Craig. Copeau - Dullin - Jouvet - Lecoq - Decroux. Futuristé - expresionisté - Mejerchold - Brecht - Kantor. Artaud - Brook - Grotowski - Barba ... Jmenovaní divadelníci se zajímají o samostatnou povahu herecké inspirace a způsoby, jakými lze dosáhnout přirozeného a spontánního jednání v umělých okolnostech jeviště.

Trávit čas knihou Herec v moderním divadle! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Herec v moderním divadle a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

HYVNAR, Jan : Herec v moderním divadle

Čtenář nalezne v těto knize přehled nejvýznamnějších metod a technik herecké tvorby a jejich analýzy z hlediska funkce a postavení divadla v umění a kultuře 20.století. Informace k aktuální situaci: Pracujeme bezpečně. Roušky a rukavice jsou pro nás samozřejmostí. ... HEREC V MODERNÍM DIVADLE.
Herec Milan Klásek vystudoval herectví na brněnské JAMU (1955) a první stálé angažmá měl v Krajském oblastním divadle v Hradci Králové (1955-1956), následně absolvoval základní vojenskou službu v rámci Armádního divadla v Martině (1956-1958). Pak…