Herec v moderním divadle

Peticenemocnicesusice.cz Herec v moderním divadle Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

AUTOR: Jan Hyvnar

NÁZEV SOUBORU: Herec v moderním divadle.pdf

POPIS

Snahy o umělecké divadlo vedly mnohé režiséry a herce už od počátku 20. století k zamyšlení nad povahou hercovy tvorby a k výzkumu nových metod a technik. Stanislavskij - Vachtangov - Michail Čechov - polská Reduta - Lee Strasberg - Appia a Craig. Copeau - Dullin - Jouvet - Lecoq - Decroux. Futuristé - expresionisté - Mejerchold - Brecht - Kantor. Artaud - Brook - Grotowski - Barba ... Jmenovaní divadelníci se zajímají o samostatnou povahu herecké inspirace a způsoby, jakými lze dosáhnout přirozeného a spontánního jednání v umělých okolnostech jeviště.

Trávit čas knihou Herec v moderním divadle! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Herec v moderním divadle a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Herec v moderním divadle - Jan Hyvnar | KOSMAS.cz - vaše ...

V Divadle Za branou byl v letech 1971-1972 i uměleckým ředitelem, po administrativním zákazu této scény se ale nakonec vrátil do Národního divadla (1972-1974). Na jevišti stál naposledy ve hře Člověk odjinud (1973), filmová kamera jej naposledy zachytila ve filmu JAKUB (1977). Ladislav Boháč byl dvakrát ženatý.
0 hodnocení Herec v moderním divadle 0. Pro hodnocení se přihlaste nebo zaregistrujte. Recenze: Buďte první, kdo ji napíše. Snahy o umělecké divadlo vedly mnohé režiséry a herce už od počátku 20. století k zamyšlení nad povahou hercovy tvorby a k výzkumu nových metod a technik. Stanislavskij - Vachtangov - Michail Čechov ...