Džihád

Peticenemocnicesusice.cz Džihád Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

AUTOR: Miloš Mendel

NÁZEV SOUBORU: Džihád.pdf

POPIS

V historicko-religionistické monografii provádí islamista a arabista Miloš Mendel rekonstrukci džihádu jako jednoho ze základních pojmů islámské věrouky a práva. Na základě rozboru náboženských textů a bohaté literatury vymezuje typy džihádu a sleduje jeho proměny od vzniku islámu až do současnosti. Poukazuje například na to, že vedení války v islámu podléhalo přísným právním předpisům, i na to, že se džihád v průběhu staletí stal pro islámskou civilizaci nepotřebnou ideovou přítěží, všímá si využití džihádu v nerovném boji muslimských národů s evropským kolonialismem i jeho pojetí ve smyslu soustavného upevňování osobní zbožnosti a šíření víry formou misie. Rejstřík vybraných jmen a pojmů.

Trávit čas knihou Džihád! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Džihád a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

džihád - Wikislovník

V islámských posvátných textech se píše, že největší džihád (posvátný boj za věc Alláha) je spravedlivé slovo nespravedlivému vládci. Před pár dny jsem viděl jednu českou muslimku, která je jednou z mediálních tváří české muslimské komunity a která podle mě má víc odvahy a víry v islám než celé vedení českých muslimských organizací.
Džihád je druhem zápasu, boje nebo válečného stavu, který je zacílený k šíření nebo obraně islámu. Týkal se původně šíření islámu silou a potírání modloslužebníků, výsměchu a farizejství nevěřících. Takzvaní lidé knihy, tj. židé a křesťané, byli tolerováni za předpokladu, že projevili ochotu ...