Obtížně léčitelná hypertenze

Peticenemocnicesusice.cz Obtížně léčitelná hypertenze Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2017

AUTOR: Jan Václavík

NÁZEV SOUBORU: Obtížně léčitelná hypertenze.pdf

POPIS

Kniha stručně a čtivě podává lékaři návod, jak postupovat při vyšetřování a léčbě pacientů s těžšími formami hypertenze.Ve druhém vydání knihy, která shrnuje epidemiologii, současné možnosti diagnostiky a farmakologické i nefarmakologické postupy léčby pacientů s obtížně léčitelnou a rezistentní arteriální hypertenzí, je přepracována a aktualizována většina kapitol.V knize jsou například doplněna nová prevalenční data a údaje o kardiovaskulárním riziku pacientů s rezistentní hypertenzí, nově jsou přepracovány a upraveny kapitoly o hodnocení adherence k léčbě a o OSA, v souladu s novými guidelines jsou aktualizovány kapitoly věnované diagnostice primárního hyperaldosteronismu a feochromocytomu.Nové informace se čtenář dočte také v kapitole věnované léčbě rezistentní hypertenze, a to jak o nefarmakologických opatřeních, tak i o farmakologické léčbě – byla doplněna kapitola o diuretikách, nová zásadní data ze studie PATHWAY-2 o léčbě rezistentní hypertenze, nová data o eplerenonu, stať o léčbě rezistentní hypertenze u chronických onemocnění ledvin, rozšířena byla kapitola o nové studii věnující se renální denervaci a také ostatní nefarmakologické způsoby léčby.Kniha je určena především internistům, kardiologům, nefrologům a praktickým lékařům.

Trávit čas knihou Obtížně léčitelná hypertenze! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Obtížně léčitelná hypertenze a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Obtížně léčitelná hypertenze - Jan Václavík — Kniha.cz

Obtížně léčitelná hypertenze Jan Václavík. Skladem 5+ ks 248 Kč Běžná cena 341 K č. Ušetříte 93 Kč (27 %) Vložit do ...
Kniha shrnuje epidemiologii, současné možnosti diagnostiky a farmakologické i nefarmakologické postupy léčby pacientů s obtížně léčitelnou a rezistentní arteriální hypertenzí. Důraz je kladen na správné měření krevního tlaku a stanovení diagnózy, podrobné vyšetření pacienta a vyloučení sekundárních příčin hypertenze.