Obrazové dějiny první světové války

Peticenemocnicesusice.cz Obrazové dějiny první světové války Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2008

AUTOR: Andy Wiest

NÁZEV SOUBORU: Obrazové dějiny první světové války.pdf

POPIS

Publikace popisuje konflikt, který má počátek už v modernizaci námořních vojsk na začátku 20. století a do r. 1918 přinesl smrt téměř 23 milionům lidí jako přímý následek bojových akcí. Další zemřeli při pandemii španělské chřipky, která propukla po skončení bojů. Válka přinesla obrovské sociální, politické i vojenské změny. Za pomoci 250 černobílých fotografií, z nichž mnohé jsou publikovány poprvé, i barevných snímků tato publikace odhaluje bitvy a ofenzivy na zemi, na moři i ve vzduchu. Text doprovázejí mapy území a vojenských akcí a rámečky s údaji o bitvách a osobnostech zapojených do konfliktu. České vydání doplnila kapitola 1. světová válka v českých zemích o zapojení českých vojáků v bojích i situaci u nás během války.

Obrazové dějiny první světové války je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Andy Wiest. Přečtěte si s námi knihu Obrazové dějiny první světové války na peticenemocnicesusice.cz

České dějiny/České země za 1. světové války - Wikiknihy

Vypuknutí první světové války - Duration: 4:29. Dějiny 3,235 views. ... Pavel Koutský: 93 První světová válka Dějiny udatného českého národa (2013) - Duration: 2:52.
Kniha: Obrazové dějiny první světové války Autor: Andy Wiest První opravdu celosvětová válka, "válka až do konce všech válek", jak se také 1. světové válce říkalo, šokovala celý svět nevídaným rozsahem a brutalitou.