Bratři Ramazovi

Peticenemocnicesusice.cz Bratři Ramazovi Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

AUTOR: Egon Bondy

NÁZEV SOUBORU: Bratři Ramazovi.pdf

POPIS

Doposud tiskem nepublikované dílo Bondyho z roku 1985 je, jak titul napovídá, jakousi parafrází či spíše pastišem slavného románu F. M. Dostojevského. Na obdobném "rodinném schématu" a na dějovém plánu, v němž se zrcadlí klíčové partie ruské předlohy, demonstruje autor nejen devastaci morálních hodnot "po stu letech", ale též upadlost soudobých filosofických učení a nemožnost dosáhnout skutečné naděje ani cestou náboženské víry. Dílo je vlastně jakousi bilancí hodnot exponovaných Dostojevským, které se v československém kontextu 80. let dvacátého století vyjevují jen ve své zkarikované podobě, kdy se vlastně stávají kvazihodnotami, a to dokonce i v případě motivu zločinu, jenž u Bondyho nabývá charakteru tragikomického estébáckého "krimi", při němž také již není důvodu pro případné „pokání". Do textu je zamontována řada filosofických úvah a je protkán Bondyho osobitým hořkým humorem. Postava Ivana Ramaze je obdařena řadou autobiografických rysů, je tedy též v jistém smyslu prostředkem autoakuzace.

Bratři Ramazovi je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Egon Bondy. Přečtěte si s námi knihu Bratři Ramazovi na peticenemocnicesusice.cz

Bratři Ramazovi - Bondy Egon - knihkupectví Beletrie.eu

1) Egon Bondy: Bratři Ramazovi. 2) Miloš Urban: Pole a palisáda. 3) Ondřej Netík: Tanečnice, věc názvem Sined. 4) Ondřej Netík: Kejklíři podzimu (ještě nevyšla) 5) Ondřej Netík: Žlutá hvězda (ještě nevyšla) 6) Kateřina Kováčová: Sem cejtila les. 7) Petr Váša: Sni! 8) Jana Klimešová: Světlana (ještě nevyšla)
Bratři Ramazovi Autor Egon Bondy. Doposud tiskem nepublikované dílo Bondyho z roku 1985 je, jak titul napovídá, jakousi parafrází či spíše pastišem slavného románu F. M. Dostojevského.