Jak praskaly švy

Peticenemocnicesusice.cz Jak praskaly švy Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

AUTOR: Kateřina Čechová

NÁZEV SOUBORU: Jak praskaly švy.pdf

POPIS

Brzy uplyne dvacet let od doby, kdy definitivně "popraskaly švy" spojující Čechy a Slováky v jednom státě. Přinesl náš "sametový rozvod" více pozitivního obou národům? A proč k němu vůbec došlo? Odpověď na tyto i mnohé další otázky, spojené se soužitím a následnou rozlukou Čechů a Slováků, pomáhaly autorům hledat významné osobnosti českého i slovenského veřejného života. Rozsáhlé exkluzivní rozhovory poskytli oba "kapitáni" - Václav Klaus a Vladimír Mečiar. Neméně zajímavé jsou však také výpovědi dalších aktérů: Petra Pitharta, Jána Čarnogurského, Zdeňka Jičínského, Jána Sloty, Pavla Dubčeka, Jana Kalvody, Fedora Gála, Jiřího Svobody, Milana Kňažka, Deany Jakubiskové-Horváthové…Jednotlivé rozhovory jsou prokládány glosami autorů na konkrétní témata či události, výběrem z dobového tisku, skládačkami názorů z obou stran řeky Moravy i fotografiemi. Vyvstává tak před námi plastický obraz nedávné doby a událostí, které jsou bezesporu hodny naší pozornosti. A snad i hrdosti - vždy tak civilizovaný rozpad společného státu je ve světě bohužel spíše výjimkou.

Trávit čas knihou Jak praskaly švy! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Jak praskaly švy a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Jak praskaly švy / Jenpročasopisy.cz - e-knihy i e ...

Jak praskaly švy - Spáčil Dušan, Čechová Kateřina - Brzy uplyne dvacet let od doby, kdy definitivně „popraskaly švy" spojující Čechy a Slováky v jednom státě. Přinesl náš „sametový rozvod" více pozitivního obou národům? A proč k němu vůbec došlo? Odp
Jak praskaly švy Autor: Čechová, Kateřina a Spáčil, Dušan Nakladatel: Čas EAN: 9788087470459 ISBN: 978-80-87470-45-9 Originál: zánik společného státu očima jeho aktérů Popis: 1× kniha, vázaná, 180 stran, česky Rozměry: 14,5 × 21 cm Rok vydání: 2011 (1. vydání)