Jak praskaly švy

Peticenemocnicesusice.cz Jak praskaly švy Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

AUTOR: Kateřina Čechová

NÁZEV SOUBORU: Jak praskaly švy.pdf

POPIS

Brzy uplyne dvacet let od doby, kdy definitivně "popraskaly švy" spojující Čechy a Slováky v jednom státě. Přinesl náš "sametový rozvod" více pozitivního obou národům? A proč k němu vůbec došlo? Odpověď na tyto i mnohé další otázky, spojené se soužitím a následnou rozlukou Čechů a Slováků, pomáhaly autorům hledat významné osobnosti českého i slovenského veřejného života. Rozsáhlé exkluzivní rozhovory poskytli oba "kapitáni" - Václav Klaus a Vladimír Mečiar. Neméně zajímavé jsou však také výpovědi dalších aktérů: Petra Pitharta, Jána Čarnogurského, Zdeňka Jičínského, Jána Sloty, Pavla Dubčeka, Jana Kalvody, Fedora Gála, Jiřího Svobody, Milana Kňažka, Deany Jakubiskové-Horváthové…Jednotlivé rozhovory jsou prokládány glosami autorů na konkrétní témata či události, výběrem z dobového tisku, skládačkami názorů z obou stran řeky Moravy i fotografiemi. Vyvstává tak před námi plastický obraz nedávné doby a událostí, které jsou bezesporu hodny naší pozornosti. A snad i hrdosti - vždy tak civilizovaný rozpad společného státu je ve světě bohužel spíše výjimkou.

Hledáte knihu Jak praskaly švy? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2011 a autorem je Kateřina Čechová? Přečtěte si knihy online na našem webu peticenemocnicesusice.cz

Jak praskaly švy - Dušan Spáčil - Megaknihy.cz

Inzerát Jak praskaly švy v okrese Hlavní město Praha, cena 349Kč, od Lucas Novy na Sbazar.cz. Popis: Prodám knihu Jak praskaly švy za 349,- kč. K vyzvednutí v Praze - Hloubětín nebo zaslání poštou.
Jak praskaly švy (Rozpad společného státu nejen očima aktérů) 2011 · Čas. 978-80-87470-45-9. Štítky. Češi a Slováci. Autoři knihy. Dušan Spáčil česká, 1956.