Jak létají dopravní letadla

Peticenemocnicesusice.cz Jak létají dopravní letadla Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

AUTOR: Julien Evans

NÁZEV SOUBORU: Jak létají dopravní letadla.pdf

POPIS

Kniha určená pro všechny, kdo se zajímají o letadla a chtějí se dozvědět vše podstatné o jejich provozu. Pro všechny ty, kdo jsou jimi fascinováni a žasnou, že stroj vážící kolem 400 tun se dokáže vznést do vzduchu a plout nebem rychlostí přes 800 km/hod. A jak ušitá pro cestující, pro které není let jen nejrychlejší přepravou z jednoho místa na druhé, ale chtějí znát o letadlu víc, touží nahlédnout do pilotovy kabiny a kladou si množství otázek, jako třeba: Proč jsme teď tak vysoko? Nesrazíme se s jiným letadlem? Jak vypadá palubní deska? Co se stane, když najednou vysadí motor? Kolik paliva letadlo spotřebuje? Co když vletíme do bouřky? Co je to autopilot? K čemu jsou ta světla na ranveji? atd. Odpovídá zkušený pilot dopravního letadla, text doprovází četné barevné fotografie a schémata.

Jak létají dopravní letadla je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Julien Evans. Přečtěte si s námi knihu Jak létají dopravní letadla na peticenemocnicesusice.cz

Jak létají dopravní letadla - Evans Julien | Knihy Grada

Proč létají dopravní letadla 10 km nad zemí? (4 odpovědi) Proč jsou za letadly dlouhé bílé čáry na obloze? (2 odpovědi) Jak rychle může létat letadlo? (7 odpovědí) Co je to "forsage" (1 odpověď) V jaké nejvyšší výšce je schopno letět běžné dopravní letadlo tak aby všichni ve zdraví přežili? (2 odpovědi)
Jak rychle létají letadla? Při přímém letu přibližně 800 až 900 km/hod. Vždy však platí, že jde o individuální veličinu závislou na typu letadla, jeho nákladu, směru a rychlosti větru i dalších variabilních podmínkách, které se liší vždy na daném letu.