Malinka

Peticenemocnicesusice.cz Malinka Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2017

AUTOR: Dita Táborská

NÁZEV SOUBORU: Malinka.pdf

POPIS

Narodila se v porodnici, přesto je úředně nalezencem.Když ji totiž Ina s Jaromírem ke svým dvěma biologicky vlastním synům adoptovali, měla téměř ve všech kolonkách rodného listu vepsán údaj Nezjištěno. Ina rozuměla trápením, která Malce její složitý příběh přinášel. Toužila stát při ní, ale mnohdy to zkrátka nevyšlo.Dvaadvacetiletá Malka se dostává do nečekané životní situace, která ji nutí zaplnit prázdná místa jejího života a odpovědět si na otázku, co vlastně dělá mámu mámou. Čtyřicetiletá Alice tohle promýšlet nepotřebuje — zřetelně to vnímá svou intuicí, avšak složité konstelace mateřství, do kterých se dostává, jsou i pro ni nečekanou výzvou. Otcem dítěte, které obě ženy spojí, je Alicin manžel Roman, který po dítěti hluboce touží.Román Malinka je především svižně a vtipně vyprávěný příběh, který s nesmlouvavou naléhavostí zobrazuje krizi lidské identity, zamýšlí se nad její podstatou a právem na ni. Rodičovství v mnoha podobách se v něm vymyká definicím. Postavy románu se navzájem potřebují k životu, ale ten je často škodolibě plácá přes prsty.——"Je to vlastně temný existenciální román. A byl by ještě lepší, kdyby kniha prošla pořádnou redakcí, kdyby byla o čtvrtinu, možná o třetinu kratší. Ale to hlavní autorka má i tak: dovede postavit dějový příběh a dát mu silný emocionální náboj. Jako v životě."- z recenze v Mladé frontě, autor Radim Kopáč

Trávit čas knihou Malinka! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Malinka a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Malinka - Dita Táborská | Databáze knih

Malinka pro mě byla opravdu nezapomenutelným příběhem. Přesně takovou českou literaturu mám moc ráda a děkuji nakladatelství Host, že tuto knihu vydalo. Byla by obrovská škoda, kdyby zůstala přehlížena. Pokud se také rádi ponoříte do ponurých osudů jiných lidí, doporučuji.
Amálie Kutinová (22. června 1898 Rouchovany - 30. března 1965 Vrchlabí) byla česká spisovatelka, která se proslavila zejména díky šestidílné sérii knih Gabra a Málinka, inspirované jejím dětstvím a mládím prožitým ve Štítné nad Vláří nedaleko slovenských hranic a především ve Valašském Meziříčí, kde obě "povedené dcerky" studovaly na gymnáziu.