Dvojí život

Peticenemocnicesusice.cz Dvojí život Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2015

AUTOR: Jiří Havelka

NÁZEV SOUBORU: Dvojí život.pdf

POPIS

Memoáry Jiřího Havelky (1892–1964), v letech 1938–1941 ministra československé a posléze protektorátní vlády a zároveň přednosty prezidentské kanceláře, podávají působivé svědectví o událostech českých dějin od podzimu 1938 do září 1941 očima jednoho z jejich protagonistů, nejbližšího spolupracovníka prezidenta dr. Emila Háchy a ministerského předsedy generála Aloise Eliáše.Ukazují rozporuplné postavení a těžkou roli prezidenta Háchy, předsedy Eliáše a protektorátní vlády, manévrujících mezi vnější loajalitou vůči okupantům, národně obranným zápasem a protinacistickou rezistencí. Ve své druhé části pak zachycují autorův zápas s gestapem o holý život a jeho další osudy v izolaci domácího vězení.

Trávit čas knihou Dvojí život! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Dvojí život a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Dvojí život (1939) | ČSFD.cz

Gambler vede dvojí život. Z tohoto kolotoče uvažování se Michal dostává ještě dnes. Trvá to už osm let. Během té doby dokázala závislost na automatech způsobit v jeho životě pořádnou paseku: „Jsem vyučený číšník.Pracoval jsem společně se svou přítelkyní v jednom hotelu.
USA připravují na Ukrajině krvavou provokaci. Přijde den, kdy Evropané poběží hledat spásu do Ruska. Putin ukázal světu, v čem je rozdíl mezi ruskou pomocí a americkou okupací.