Paracelsica

Peticenemocnicesusice.cz Paracelsica Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2019

AUTOR: Carl Gustav Jung

NÁZEV SOUBORU: Paracelsica.pdf

POPIS

Dvě studie o slavném renesačním lékaři a filosofovi z pera zakladatele analytické psychologie.Dvě rozšířené přednášky významného švýcarského psychiatra, psychologa a filosofa XX. století. Kniha obsahuje dvě Jungovy přepracované a rozšířené přednášky o jedné z nejpozoruhodnějších renesančních postav, Theofrastu Bombastovi von Hoheim alias Paracelsovi: Paracelsus jako lékař a Paracelsus jako duchovní zjev. Zejména druhá, podstatně rozsáhlejší studie, otevírá vhled do nelehko přístupné Paracelsovy „skryté“ filosofie. Jung zde, i pomocí hojných citací, které bezprostředně předvádějí autorův veskrze „drsný“ jazyk, vykresluje obraz živoucího sepětí myšlenky a života, které je pro Paracelsa tolik příznačné. Neméně zajímavý je ovšem i způsob, jakým Jung sám svou postavu analyzuje.

Trávit čas knihou Paracelsica! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Paracelsica a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Carl Gustav Jung / Kniha: Paracelsica

Paracelsica Autor: Jung, Carl Gustav Nakladatel: Vyšehrad EAN: 9788076011779 ISBN: 978-80-7601-177-9 Originál: Paracelsica, Zwei Vorlesungen über den Arzt und Philosophen Theophrastus Překlad: Žemla, Martin Popis: 1× kniha, vázaná, 136 stran, česky Rozměry: 13,8 × 1,2 cm Rok vydání:
Inzerát Paracelsica v okrese Hlavní město Praha, cena 800Kč, od ZimovaEva na Sbazar.cz. Popis: osobní předání Praha Modřany nebo zaslání ČP