Paracelsica

Peticenemocnicesusice.cz Paracelsica Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2019

AUTOR: Carl Gustav Jung

NÁZEV SOUBORU: Paracelsica.pdf

POPIS

Dvě studie o slavném renesačním lékaři a filosofovi z pera zakladatele analytické psychologie.Dvě rozšířené přednášky významného švýcarského psychiatra, psychologa a filosofa XX. století. Kniha obsahuje dvě Jungovy přepracované a rozšířené přednášky o jedné z nejpozoruhodnějších renesančních postav, Theofrastu Bombastovi von Hoheim alias Paracelsovi: Paracelsus jako lékař a Paracelsus jako duchovní zjev. Zejména druhá, podstatně rozsáhlejší studie, otevírá vhled do nelehko přístupné Paracelsovy „skryté“ filosofie. Jung zde, i pomocí hojných citací, které bezprostředně předvádějí autorův veskrze „drsný“ jazyk, vykresluje obraz živoucího sepětí myšlenky a života, které je pro Paracelsa tolik příznačné. Neméně zajímavý je ovšem i způsob, jakým Jung sám svou postavu analyzuje.

Paracelsica je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Carl Gustav Jung. Přečtěte si s námi knihu Paracelsica na peticenemocnicesusice.cz

Paracelsica carl gustav jung | Sleviste.cz

Paracelsica. Carl Gustav Jung. Kniha obsahuje dvě Jungovy přepracované a rozšířené přednášky o jedné z nejpozoruhodnějších renesančních postav, Paracelsovi: Paracelsus jako lékař a Paracelsus jako duchovní zjev.
Téléchargez ou lisez le livre Synchronicite Et Paracelsica (Collections Sciences - Sciences Humaines) (French Edition) (Carl Jung) de au format PDF et EPUB. Ici, vous pouvez télécharger gratuitement tous les livres au format PDF ou Epub. Utilisez le bouton disponible sur cette page pour télécharger ou lire un livre en ligne.