Úzkost a úzkostné poruchy

Peticenemocnicesusice.cz Úzkost a úzkostné poruchy Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: none

AUTOR: Igor Ulč

NÁZEV SOUBORU: Úzkost a úzkostné poruchy.pdf

POPIS

Útlá kniha určená nejen pro praktické lékaře, ale též pro ostatní lékaře-nepsychiatry, zdravotní sestry a ošetřovatele s psychiatrickou specializací. Hodí se též studentům středních zdravotních škol, lékařských fakult a psychologům. Kolektiv našich renomovaných autorů podává koncizní přehled problematiky se zaměřením na farmakoterapii úzkosti.

Hledáte knihu Úzkost a úzkostné poruchy? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno none a autorem je Igor Ulč? Přečtěte si knihy online na našem webu peticenemocnicesusice.cz

F40-f48 Neurotické‚ Stresové a Somatoformní Poruchy (F40-f48)

Mezi úzkostné či neurotické poruchy řadíme široké spektrum poruch, jehož společným jmenovatelem je nadměrný pocit úzkosti a úžeji také strach. Fobické úzkostné poruchy zahrnují ty poruchy, u nichž je úzkost vyvolána definovanými podněty (situací či objektem vně pacienta), které nejsou nebezpečné.
Mezi úzkostné poruchy patří i obsedantně-kompulzivní porucha. Člověk s touto poruchou má potřebu neustále kontrolovat svět kolem sebe, například musí donekonečna přerovnávat věci ve skříňce nebo si až fanaticky myje ruce, protože se obává, že by mohl být nositelem infekce.