Románské domy v Praze

Peticenemocnicesusice.cz Románské domy v Praze Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2002

AUTOR: Zdeněk Dragoun

NÁZEV SOUBORU: Románské domy v Praze.pdf

POPIS

Románská Praha je v dějinách města stejně významnou, ale zdaleka nikoliv tak známou etapou vývoje jako Praha gotická či barokní. Publikace poprvé v úplnosti zpřístupňuje bohatý a různorodý fond románské profánní architektury s výjimkou svébytných celků Pražského hradu a Vyšehradu. V pražském podhradí vznikaly v průběhu 12. století obytné kamenné domy, stavby ve středoevropském prostředí zcela ojedinělé. Autoři popisují a hodnotí téměř 70 objektů vystavěných typickou technikou z pečlivě otesaných kvádříků od těch, které padly za oběť pražské asanaci až po ty, které byly odkryty nejnovějšími archeologickými výzkumy.

Románské domy v Praze je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Zdeněk Dragoun. Přečtěte si s námi knihu Románské domy v Praze na peticenemocnicesusice.cz

Luxusní rodinné domy a vily prodej, Praha, Brno | S&W

Ucelený výpis a aktuální nabídka pro vily na prodej v Praze ⭐! Potřebujete web pro dostupné nabídky - vily na prodej v Praze ⭐? V současné době u nás objevíte 35 položek na vily na prodej v Praze, které začínají již od úsměvných 106 000 Kč . Shánění Vašich vysněných nemovitostí je s námi brnkačka na něco málo okamžiků.
Publikace poprvé v úplnosti zpřístupňuje bohatý a různorodý fond románské profánní architektury s výjimkou svébytných celků Pražského hradu a Vyšehradu. V pražském podhradí vznikaly v průběhu 12. stol etí obytné kamenné domy, stavby ve středoevropském prostředí zcela ojedinělé.