Povídání o pejskovi a kočičce

Peticenemocnicesusice.cz Povídání o pejskovi a kočičce Image

INFORMACE

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2005

AUTOR: Josef Čapek

NÁZEV SOUBORU: Povídání o pejskovi a kočičce.pdf

POPIS

Povídání o pejskovi a kočičce již natrvalo patří mezi klasická díla dětské literatury. Kdo by neznal příběhy o tom, jak pejsek s kočičkou dělali dort, jak drhli podlahu nebo jak kočička pejskovi zašívala kaťata. Když přední český umělec Josef Čapek tyto příběhy ve dvacátých letech minulého století vyprávěl své dceři Alence, jistě netušil, jak si je oblíbí i děti dalších generací. Nesmrtelnými se pejsek a kočička stali i díky autorovým charakteristickým ilustracím. Ty daly podobu i slavné filmové sérii, kterou provází osobitý hlas Karla Högera.

Trávit čas knihou Povídání o pejskovi a kočičce! Na našem webu peticenemocnicesusice.cz najdete knihu Povídání o pejskovi a kočičce a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Povídání o pejskovi a kočičce - Josef Čapek - Megaknihy.cz

Povídání o pejskovi a kočičce od Josefa Čapka patří od meziválečných let k nejoblíbenějším dětským příběhům. Slavné postavičky teď znovu připomínají herci Dejvického divadla. Na připravované audioknize hlavní dvojici propůjčí hlasy Jaroslav Plesl a Veronika Khek Kubařová.
Povídání o pejskovi a kočičce je československá animovaná filmová série barevných krátkých filmů z roku 1950 (dnes označována jakožto televizní seriál).. Literární námět, doprovodné mluvené slovo i grafická předloha tohoto audiovizuálního díla vychází z původní knižní předlohy Povídání o pejskovi a kočičce Josefa Čapka z roku 1929.